Menu

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Dogum-Catlaklari-Nasil-Gecer

Hamilelik dönemlerinde karın kısmında meydana gelen çatlaklar, karnın büyümesi ve cildin gerilmesi nedeniyle meydana gelen geçici problemlerden biridir. Doğum yapıldıktan kısa bir süre sonra çatlaklar solmaya başlar ve bariz bir şekilde görünen izlere yol açmazlar. Nadirde olsa kimi annelerde doğum sonrası az bir oranda ve soluk bir şekilde oluşan çatlaklar çok uzun bir süre devam edebilir. Herkesin merak ettiği doğum sonrası çatlaklar nasıl geçer sorusunun cevabını sizler için detaylı bir şekilde kaleme aldık;

Doğum Çatlaklarının Nedenleri

Genellikle hamilelik ve doğum sonrası dönemlerinde oluşan çatlaklar, anne adayının cilt yapısı ile doğrudan ilgili bir durumdur. Ancak hassas ciltler genellikle bu çatlaklar için daha müsait cilt tipleri arasındadır. Ancak esnek bir cilde sahipseniz hiç korkmanıza gerek yok. Çünkü esnek olan ciltler neredeyse bu sorunla hiç karşılaşmazlar. Bu sayede herhangi bir işlem yapmanız gerek kalmaz.

Gebelik dönemlerindeki karın çatlaklarının tipik görüntüleri de oldukça önemlidir. Genellikle karın bölgesinin alt kısmında görülen bu izler aynı zamanda göğüslerde, kalçalarda, kollarda ve uyluklarda da pembe beyaz renkte ve bir yarayı anımsatacak şekilde görünürler. Ayrıca deri fazla derin olmayan ve ufak çöküntüler şeklinde seyredebilir. Açık tenli kadınlarda daha pembemsi bir renkte görünürken, esmer tenli bayanlarda gümüş veya daha açık renklerde görülmektedir.

Doğum Çatlakları Ne Zaman Görülür?

Karındaki çatlamalar genellikle 12. Haftanın başlarında bebeğin hareketlenmesi ile baş göstermektedir. 6. Ayın başlarında anne adayının karın bölgesindeki derinin altında bulunan bağ dokuları gerilmeye başlar ve çok kısa bir süre geçtikten sonra yırtılmalar meydana gelir. Bu yırtılmalar genellikle deri üzerinden kırmızı renkte damarımsı çatlamalar olarak görülmektedir. Ancak çoğul gebeliklerde normal gebeliklere oranla çatlak oluşma riski çok daha fazladır.

Hamilelikte Karın Çatlakları En Çok Kimlerde Oluşur?

Çatlakların en sık görüldüğü cilt tiplerinin başında hassas ve beyaz tenli ciltler gelmektedir. Ayrıca gebelik dönemlerinde kilo alan kişilerde çatlaklar normal kişilere oranla daha fazladır. Ayrıca gebelikte sıvı alımının azalması da çatlakları çoğaltacaktır. Bundan dolayı anne olacak kişilerin gebelik dönemlerinde normalin iki katı daha fazla su tüketmeleri gerekmektedir. Nadir durumlarda bu çatlaklar bacak ve kol bölgelerine sıçrayabilir. Esmer ve buğday tenli bayanlarda çatlak oluşma riski ise oldukça düşüktür.

LR İle Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Doğum sonrasında meydana gelen çatlakları yok etmek için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunların arasında en etkili olanı lazer tedavileri olarak görülse de, bu lazer işlemleri uzun sürdüğünden ve oldukça masraflı olduğundan pek tercih edilmemektedir. Ayrıca lazer tedavileri hiçbir zaman kesin sonuçlar doğurmamakla beraber bazı durumlarda ter tepebilmektedir. Bu nedenle en doğru yöntem yine bitkisel cilt bakım ürünlerinin kullanılmasıdır.

Karında oluşan çatlakları yok etmede en başarılı ürünler yine LR markasının geliştirdiği bazı ürünleridir. Kısa vadede çatlakları büyük ölçüde yok eden bu ürünler tamamen bitkisel içeriklere sahip ve oldukça etkili ürünlerdir. Aynı zamanda bu ürünler doğal olduklarından cilde zarar vermez ve yan etki yapmazlar. Bu ürünlerin arasında en dikkat çekeni LR Aloe Vera Dermaintense kremdir. Ürün 2 ay gibi kısa bir süre düzenli kullanıldığı takdirde, doğum sonrası çatlakları büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Piyasada satılan binlerce liralık ürünlerle kıyaslandığından hem çok hesaplı hem de çok daha etkili olan bu ürünü mutlaka denemelisiniz.

LR markasının bu alanda geliştirdiği diğer ürün ise Algetics Duş Peeling’dir. Bu ürünü haftada ortalama 2-3 defa duşlardan sonra kullanmanız halinde etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz. Çatlaklı bölgelere peeling yaparak uygulamanız ve masaj yaparak bölgeyi kirden kurtararak yumuşatmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Aloe Vera acil durum spreyi de bu konuda oldukça etkili ürünlerden biridir. Çatlakları ve ev kazalarında oluşan izleri dezenfekte etme özelliği bulunan ürün %86 oranında bir aloe vera içeriğine sahiptir. Bu nedenle çatlaklar üzerinde oldukça etkili sonuçlar doğurabilmektedir.

Doğum sonrası çatlaklar için etkili LR ürünleri ile ilgileniyorsanız, aşağıda bulunan formu doldurunuz.

LR Health & Beauty ürünlerini İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALAMAZSINIZ YASAKTIR. LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatı ile veya %40 İNDİRİMLİ OLARAK ÜYELİK AVANTAJLARINDAN yararlanabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

ÜYELİK ÜCRETİ VE AYLIK KOTA ZORUNLULUĞU YOK!

LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili avantajları kaçırmayın. Üye olan kişiler LR ürünlerine %40 indirimli sahip oluyor ve %40 kar ile satış yaparak ek gelir elde ediyor. İndirimli ürün alma hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz. LR ürünlerini incelemek için LR katalog bağlantımıza bakabilirsiniz.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 435 2117 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY LR Facebook Grubu

2 Yorum var “Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

  • Mrb ben doğum yapalı 10 yıl oldu ne kadar sürede etkisini görürüm ürünleri aldım kullanmaya başladım aynı zamanda üyede oldum memnun kalırsam bir çok kisiyede tavsiye edecem teşekkür ederim şimdiden

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim Yükle (sadece JPEG format ekleyebilirsiniz.)