Menu

Kaşıntı Nasıl Geçer, Doğal Çözümler Nelerdir?

Kaşıntı Nasıl Geçer

Kaşıntı problemi günümüzde birçok insanın yaşadığı problemlerden biridir. Vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelebilen kaşıntılar, aynı zamanda tüm vücudu da sarabilmektedir. Oluşan kaşıntılar hafif, orta ve şiddetli derecelerde seyredebilir. Şiddetli kaşıntılar genellikle cildi tahriş edebildiği gibi, aynı zamanda kanamalara da yol açabilmektedir. Genel olarak kaşıntılar alerjilerden veya birtakım cilt hastalıklarından meydana gelmektedir.

Ancak kaşıntılar kesinlikle hafife alınmamalı ve zaman kaybetmeden bir uzmandan bilgi alınmalıdır. Çünkü cilt kanseri gibi ciddi hastalıkların belirtileri arasında da kaşıntı yer almaktadır. Şimdi sizlere kaşıntı nasıl geçer, nedenleri nelerdir ve ne yapılması gerektiği konusunda önemli bilgiler vereceğiz. Elbette öncelikle kaşıntının neden oluştuğunu bilmeniz, kaşıntının tedavisinde size yol gösterecektir. Bu nedenle kaşıntının neden oluştuğunu birlikte inceleyelim;

Kaşıntı Neden Olur?

Tıp dilinde ‘’pruritus’’ olarak adlandırılan kaşıntı, genellikle vücudun belirli bir bölgesinde kendini hissettirmektedir. Ancak inatçı olan kaşıntılar belli bir zamandan sora sinir bozucu seviyelere ulaşabilmektedir. Bununla beraber bazı özel durumlarda kaşıntılarla beraber cilt üzerinde kızarıklık ve kabarmalar gözlemlenebilir.

Kaşıntının başlıca nedenleri arasında egzama benzeri bazı cilt hastalıkları, mantar enfeksiyonları, böcek ısırmaları, bağırsak parazitleri, alerjik reaksiyonlar, hormonal değişimler ve sistematik hastalıklar gelmektedir.

Bunların dışında bağışıklık sisteminde meydana gelen anormallikler, karaciğer veya tiroid bezlerinde oluşabilen bazı hastalıklar da yine tüm vücuda etki eden bir kaşıntıya yol açabilmektedir. Ayrıca kurdeşen ve isilikte yine kaşıntıya neden olan sebepler arasında yer almaktadır. Kaşıntı vakalarının birçoğu tedavi edildiği takdirde yok olmaktadır.

Kaşıntının Nedenleri Nelerdir?

Kaşıntı problemleri birçok nedenden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Bunun için öncelikle bir alerji testi yaptırmak doğru olacaktır. Eğer herhangi bir maddeye karşı alerjiniz bulunuyorsa bu test sayesinde kolayca anlayabilmeniz mümkün olabiliyor. Çünkü kaşıntıların en büyün nedenleri arasında alerjiler gelmektedir.

Eğer kaşıntı probleminiz varsa ve bununla beraber döküntü gibi gözle görülür bir problem yaşamıyorsanız, kuru bir cilde sahip olabilirsiniz. Kuru ciltler kaşıntıya en elverişli ciltlerin başında gelmektedir. Bu nedene ılık su ile duş almak gerekmektedir ve sürekli cildi nemli tutmak büyük öneme sahiptir.

Bunun dışında cilt hastalıkları, güneş ışınları ve enfeksiyonlarda kaşıntılara yol açabilen etkenlerdendir. Güneş ışığına 15 dakika bile maruz kalmak direkt olarak bağışıklık sistemini harekete geçireceğinden kaşıntı belirtilerinin oluşması doğaldır. Ayrıca suçiçeği, kurdeşen, bit, uyuz, mantar, sedef hastalığı, kepek ve egzama gibi hastalıklarda kaşıntılara yol açabilmektedir.

Menopoz dönemlerinde hormonal değişiklikler oluşacağından karıncalanma hissiyatı oluşabilir ve kaşıntılar başlayabilir. Aynı şekilde gebelik dönemlerinde de bilinen bir kaşıntı problemi bulunmaktadır. Bazı ilaçlarda yine kaşıntılara yol açabilmektedir. Bunun dışında çeşitli iç hastalıkları kaşıntılara yol açabilmektedir. Bu hastalıkların başında çöl yak hastalığı, anemi (kansızlık), kronik böbrek rahatsızlıkları ve hoçkin lenfoma hastalıklar gelmektedir.

Benim Size Önereceğim Doğal Ürünlerden Bahsetmek İstiyorum.

Kaşıntı tedavisinde öncelikli olarak kaşıntının altında yatan nedenler bulunmalı ve tam olarak kaşıntıya neden olan problemin saptanması gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bir doktora görülmeli ve tedavi sürecine başlanmalıdır. Tedavi süresi boyunca kaşıntının şiddetini düşürmek içinde çeşitli doğal ürünler kullanılabilir.

Bu ürünler arasında LR firmasının geliştirmiş olduğu iki adet ürün oldukça etkili sonuçlar doğurmaktadır. Tamamen doğal olan bu ürünler bitki özlerinden elde edildiği için yan etki oluşturmazlar. Aloe Vera Acil Durum Spreyi ve Aloe Vera Konsantre Jel Krem kullanarak kaşıntılardan büyük ölçüde kurtulurken aynı zamanda çeşitli cilt problemlerine karşıda korunmanızı sağlayacaktır. %83 Aloe Vera içeriğine sahip bu ürünleri kullanarak kaşıntı, kızarıklık ve çeşitli cilt hastalıklardan büyük ölçüde kurtulmanıza yardımcı olur.

LR Health & Beauty ürünlerini İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALAMAZSINIZ YASAKTIR. LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatı ile veya %40 İNDİRİMLİ OLARAK ÜYELİK AVANTAJLARINDAN yararlanabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

ÜYELİK ÜCRETİ VE AYLIK KOTA ZORUNLULUĞU YOK!

LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili avantajları kaçırmayın. Üye olan kişiler LR ürünlerine %40 indirimli sahip oluyor ve %40 kar ile satış yaparak ek gelir elde ediyor. İndirimli ürün alma hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz. LR ürünlerini incelemek için LR katalog bağlantımıza bakabilirsiniz.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 435 2117 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY LR Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim Yükle (sadece JPEG format ekleyebilirsiniz.)