Menu

Yağ Bezesi Nasıl Geçer? (Doğal Yardımcı Ürün)

Yağ Bezeleri Nasıl Geçer

Yağ bezeleri genelde yüz bölgesinde oluştuğunda çok can sıkıcı bir durum yaratır ve yağ bezelerinden kurtulmak için pek çok yöntemi denemişizdir. Özellikle doğru bildiğimiz yanlışları bile bile yaparak bu yağ bezelerinin çoğalmasını ve hatta cildimizde leke, iz kalmasına da neden oluruz. Kesinlikle yağ bezeleri ve benzeri durumlarda özellikle yüz bölgesinde oluşmuş ise el, tırnak yolu ile sıkmayınız. Bunu yaparsanız eğer gerçek anlamda cildinizde daha büyük sorunlara da mahal vereceğinizi de bilmenizi isteriz. Sizlere yağ bezeleri hakkında detaylı bilgileri dilerseniz aşağıdaki yazımda paylaşayım.

Yağ bezeleri insan vücudunda genellikle herhangi bir probleme mahal vermeyen iyi huylu kistler gurubundadır. Tıp dilinde lipom olarak adlandırılan yağ bezeleri çoğunlukla küçük boyutlarda ve müdahale edilmesi önerilmeyen bir problemdir. Fakat oluşan yağ bezeleri kişinin görselliğinde kötü bir görünüme yol açıyorsa, gittikçe büyüyorsa veya sinirlere basınç uygulayarak ciddi ağrılara yol açıyorsa, lokal anestezi altında ufak bir cerrahi operasyon ile alınabilmektedir.

Bu problem ile ilgili detaylı bilgi almak veya tedavi olabilmek için bir cildiye veya genel cerrahi uzmanına gitmeniz yeterli olacaktır. Ortalama 100 kişiden birinde görülen bu yağ bezesi nasıl geçer ve nedenleri nelerdir? Tüm bu soruların cevabı bu yazımızda mevcuttur.

Yağ Bezesi Nedir?

Genellikle yumuşak olan ve cilt altında biriken kistlere yağ bezesi denmektedir. Çoğunlukla deri ile hemen altında bulunan kasların arasına yerleşmektedir. Ayrıca bu bezeler oldukça yumuşak olup, el ile müdahale edildiği zaman deri altında hareket ettiği hissedilmektedir. Oluşan bu kistler çoğunlukla derinin altındaki yağ dokularında oluşmaktadır. Buna benzer lipomlar cilt altında yumuşak bir yumru şeklinde gözle görülebilir haldedirler. Oluşan yağ bezeleri birkaç santim veya bir bezelye tanesi kadar büyük olabilir. Bununla beraber çok daha büyük yağ bezesi vakalarına rastlanabilmektedir.

Göğüs bölgeleri, omuzlar ve sırt bölgesi yağ bezelerinin en sık rastlandığı bölgelerdir. Bununla beraber bu yağ bezeleri vücudun herhangi bir yerinde de çıkabilir. Gözle görülmeyen ve tamamen derinin alt kısmında oluşan yağ bezesi tipleri de bulunmaktadır ve bu bezelerin fark edilmesi mümkün değildir. İç kısımlarda çıkan ve gözle görülmeyen yağ bezeleri ancak sinirlere baskı uyguladığı veya iç organlardan herhangi birinin işleyişini engellediği zaman çeşitli belirtiler gösterir ve fark edilebilir.

Yağ Bezesinin Nedenleri?

Vücudumuzda meydana gelen yağ bezelerinin neden oluştuğu hakkında halen bilimsel bir açılama bulunmamaktadır. Yaygın inanışlardan biri olan aşırı kilolar veya beslene şekli sanılanın aksine yağ bezelerine yol açan nedenler arasında değildir. Genellikle insanlar bu yağ bezelerinin kalıtımsal olduğunu düşünmekte ve bu genlerin doğrudan yağ bezesine dönüştüğüne inansa da, kesinlikle bu bilgiler doğru yansıtmamaktadır.

Genetik faktörlerin dışında Cowden sendromu, Dercum hastalığı ve Gardner sendromu gibi rahatsızlıklarda vücudun herhangi bir bölgesinde bir yağ bezesi kistinin oluşma olasılığı gayet yüksektir. Tüm bunların dışında birçok uzman hareketsiz yaşamın yağ bezelerine yol açtığı konusunda hemfikir olduğu görülmüştür. Ancak hiperaktif kişilerde bile yağ bezesi vakalarına rastlandığından tüm bu bilgilerin bilimsel bir dayanağı olmadığı anlıyoruz.

Yağ Bezesi Tedavisinde Doğal Yardımcı LR Ürünleri

Yağ bezesi bulunan kişilerin zaman kaybetmeden bir doktora görünmeleri gerekmektedir. Genellikle iyi huylu olan yağ bezeleri doktorlar tarafından cerrahi operasyon yapılmadan çeşitli tedavi yöntemleri denenmektedir. Ancak sürekli büyüyen ve kötü huylu bir kist söz konusu ise, büyük ihtimalle doktorunuz size cerrahi operasyon tavsiye edecektir. Bunun dışında büyümeyen ve iyi huylu olan yağ bezeleri için kendi imkanlarınızla da bir şeyler yapmanız mümkün.

Özellikle bitkisel içeriklere sahip bazı ürünler yağ bezeleri üzerinde yok edici etkilere sahiptir. Özellikle LR markasının geliştirmiş olduğu Aloe Vera Acil Durum Spreyi ve Aloe Vera Dermaintense Krem bu konuda diğer tüm ürünlere oranla daha etkilidir.

Yağ bezelerinin kaybolmasına büyük ölçüde katkı sağlayan bu ürünler aynı zamanda bezelerin büyümesine de kısmen engel olabilmektedir. Bu ürünler bitki özlerinden elde edildiği için hiçbir şekilde yan etki oluşturmaz ve cildinize zarar vermezler.

Bunun aksine birçok cilt problemine karşı korunmanızı sağlar ve çeşitli cilt problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Ancak unutulmamalıdır ki; bu ürünler kesinlikle yağ bezelerini kökten yok etmeye yönelik ürünler değildir ve sadece yağ bezelerinin büyümesini kısmen engelleyerek tedavi sürecini destekleme amaçlı geliştirilmiştir.

LR Health & Beauty ürünlerini İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALAMAZSINIZ YASAKTIR. LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatı ile veya %40 İNDİRİMLİ OLARAK ÜYELİK AVANTAJLARINDAN yararlanabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

ÜYELİK ÜCRETİ VE AYLIK KOTA ZORUNLULUĞU YOK!

LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili avantajları kaçırmayın. Üye olan kişiler LR ürünlerine %40 indirimli sahip oluyor ve %40 kar ile satış yaparak ek gelir elde ediyor. İndirimli ürün alma hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz. LR ürünlerini incelemek için LR katalog bağlantımıza bakabilirsiniz.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 435 2117 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY LR Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim Yükle (sadece JPEG format ekleyebilirsiniz.)