Menu

WhatsApp’tan bize ulaşın tıkla!


Açık Cilt Gözenekleri Nasıl Sıkılaşır?

Cilt-Gozenekleri-Nasil-Sikilasir

Ciltteki gözeneklerin genişlemesi, hem sağlık açısından hem de görüntü açısından büyük bir problemdir. Genişleyen bu gözenekleri ortadan kaldırmak için ilk yapılması gereken, sorunun kökenine inmek ve neyden kaynaklandığını bulmaktır. Ancak ciltteki gözeneklerin genişlemesi bazı durumlarda fayda sağlayabilir. Örneğin genişleyen gözenekler zamanla yağ üretip salgılamaya başlar ve bu sayede cildimiz hem alerjilerden hem de çevre kirliliklerinden korunmuş olur. Gözenekler olmasaydı vücudun ürettiği yağlar derinin altına iner, yüz bölgesinde çeşitli kistler meydana gelir ve deri altı enfeksiyonları baş gösterirdi. Peki ciltteki gözenekler nasıl sıkılaşır hep birlikte inceleyelim;

Açık Cilt Gözenekleri Neden Genişler?

Özellikle cildi aşırı yağlı olan kişilerde gözenekler çok daha açık olur. Bu sayede içerideki solunum ve yağ işlemlerini çok daha kolay hallederler. Yağlı ciltler genellikle su oranı en az olan cilt tiplerinden biri olarak görülmektedir. Su miktarı az olan ciltlerde, ölü hücreler doku yüzeyine çıkar ve asitli tabakalarla korunma etkisinin oluşumunu zorlaştırır.

Buda direkt olarak cilt yüzeyinin dış etkenlerden çok daha erken zarar görmesine neden olur. Bazı durumlarda tedavi amaçlı kullanılan bir takım ilaçlar, cilt yüzeyinin inanılmaz şekilde yağlanmasına neden olabilmektedir. Buda doğrudan cilt gözeneklerinin genişlemesi ile sonuçlanabilir.

Ayrıca gözenek genişlemeleri kalıtsal özelliklerden de meydana gelebilmektedir. Bu noktada anne ve babadan gelen genler etkili olmaktadır. Cilt gözeneklerinin genişlemesinin bir diğer nedeni de güneşten gelen zararlı UV ışınlarıdır.

Açık Cilt Gözenekleri, Delikleri Nasıl Sıkılaşır, Kapatılır?

aloe-vera-konsantre-kremCilt gözeneklerini sıkılaştırmak için yüzlerce maske ve tonik bulunmaktadır. Bu karışımlar her ne kadar doğal olsa da, etkilerini hemen göstermezler. Bazen aylar bazen de yıllar süren uygulamalarla bile tam olarak bir iyileşme sağlamazlar. Bu yüzden maske ve tonikleri kullanmak kısa vadede hiçbir işinize yaramayacaktır. Ancak piyasada satılan bazı sprey ve jeller, cilt gözeneklerini sıkıştırma konusunda oldukça başarılıdır. Ayrıca kısa vadede oldukça etkili sonuçlar doğurabilmektedir.

Piyasadaki en etkili ürünlerin başında ise LR markasının Aloe Vera acil durum spreyi ve Aloe Vera konsantre jel krem ürünleri gelmektedir. LR firmasının piyasaya sürdüğü Aloe Vera acil durum spreyi, cilt gözeneklerini sıkılaştırmada diğer tüm ürünlere oranla daha etkilidir ve kısa sürede cilt gözeneklerinin sıkılaşması için gerekli olan etkin bir içeriğe sahiptir.

Ayrıca bu ürün tamamen doğal ve bitkisel olduğundan gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu ürün aynı zamanda %83 Aloe Vera içeriğine sahiptir ve kuru, yıpranmış, tahriş olmuş ve yanmış ciltlerde de oldukça etkilidir. Bunun dışında 12 bitki özünü içinde barındıran bu ürün, cildin uzun vadede nemli kalmasını sağlamaktadır.

LR firmasının diğer bir ürünü olan Aloe Vera konsantre jel kremde, aynı şekilde cildin kısa sürede sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan bu ürün, Aloe Vera yapraklarından elde edilmiş bir jel konsantresidir. Cildi sıkılaştırmasının yanı sıra cilde esneklik kazandırır, taze bir görünüm oluşmasını sağlar ve tahriş olan ciltlere nem sağlar.

Ayrıca %90’lık aloe vera içeriği sayesinde çok serinletici bir hissiyat oluşturur. Bunların dışında kalojen sağlar, cildi korucuyu bir kalkan görevi görür, rahat ve elastiki bir cilde kavuşturur, yaşlanmış ciltleri onarıcı etki sağlar, gözaltı şişlik, morluk gibi sorunları yok eder, akne, pişik, kaşıntı ve uçuk gibi problemlerinde iyileşme sürecini destekler.

Bu iki üründe tamamen doğal içerikler ile üretildiğinden hiçbir şekilde yan etki göstermezler ve tüm cilt tiplerine uygundurlar. Bu ürünleri dilerseniz ihtiyaç duyduğunuzda, dilerseniz de düzenli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca cildin yağ üretimini yavaşlamak için ve bu ürünlerden maksimum derecede fayda sağlamak için gün içerisinde bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Bu ürünler zaten su bazlı olduğundan cildin su ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacaktır. Ancak bununla beraber alınan günlük 2 LT su, ürünlerin etkilerini hızlandıracak ve cildinizin daha kısa bir sürede sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

LR Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün Desteği Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir