Menu

WhatsApp’tan bize ulaşın tıkla!


Akne Nasıl Geçer, Doğal Çözümleri Nelerdir?

https://www.isortagiol.com/

Akne, tıkanan gözenekler ve lezyonlar nedeniyle cildin yağlı bezlerinin düzensiz işlemesi sonucunda ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Akne lezyonları en çok yüz, sırt, omuz ve göğüslerde meydana gelmektedir. Sebum maddesi kıl folüküllerinin içinden geçemediği durumlarda akneler oluşmaktadır. Folikülün astar hücreleri sebum maddesinin içinden geçemediği için o bölgede tıkanan foliküllerle beraber dökülmekte ve kümelenmektedir. Hücreler ve sebum maddesinin karışması sonucunda tıkalı olan hücrelerin içinde çeşitli bakterilerin üremesine ve büyümesine yol açar. Şimdi Akne nasıl geçer? Tedavi yöntemleri nelerdir? Hep beraber inceleyelim.

Genellikle insanlar her yaşta akne çıkarabilmektedir. Ancak aknelerin en yoğun çıktığı dönem ergenlik önemidir. Çoğunlukla 12 ile 18 yaşları arasında görülen akneler 20 yaşından sonra kendiliğinden kaybolmaktadır. Ancak bazı durumlarda yetişkin insanlarda bile bile görülebildiği gibi uzun yıllar iyileşmemektedir. Özellikle yanlış tedavi yöntemleri veya yanlış müdahaleler kalıcı izlere yol açabilmektedir. Bu nedenle sivilcelerin ilk çıktığı dönemlerde hemen müdahale etmek gerekir. Ancak müdahaleler bilinçli yapılmalıdır.

Akne Neden Çıkar?

Günümüzde yapılan ileri düzey araştırmalara rağmen aknelerin kesin nedeni bilinmemektedir. Ancak bu lekelerin oluşumu için uzmanlar bazı faktörlerin etkili olduğunu öne sürmektedir. Bunların başında yüksek hormon seviyeleri gelmektedir. Androjen olarak isimlendirilen erkek hormonları, kız ve erkek çocuklarda ergenlik dönemlerinde çoğalma gösterir. Aşırı derecede androjen yağ bezlerinin gelişmesine yol açar ve buda direkt olarak sebum üretimi demektir. Diğer bir faktör ise gen, yani kalıtımdır. Akne gelişimlerine olan eğilimler, aileden kalma bir miras olabilmektedir. Örneğin kardeşleriniz de veya anne babanızda bu sorun varsa, sizde görülme ihtimalide oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca Lityum ve Barbitüratlar gibi bazı ilaçlarda akne oluşumunu tetiklemektedir.

Akne Belirtileri Nelerdir?

Aknenin nedeni, doku zedelenmeleri olarak bilinen komedonlar bakteri veya yağ ile tıkanmış olan kıl folüküllerinin genişlemeleridir. Komedon genellikle mikromedon olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni çıplak gözle görülememesidir. Şayet komedon derinin alt kısmında kalırsa buna beyaz nokta veya kapalı komedon denir. Beyaz noktalar çoğunlukla eri üstünde küçük ve beyazımsı yumrular olarak görülmektedir. Deri yüzeyinde meydana gelen ve açılan bir komedon ise siyah nokta olarak adlandırılmaktadır.

Oluşan siyah noktalar hiçbir zaman kir nedenli değildir. Ayrıca siyah ve beyaz noktalar cilt üzerinde uzun bir süre kalabilmektedir. Akne lezyonlarının farklı türleri de bulunmaktadır. Bunar Papüller, Püstüller, Nodüller ve kistlerdir. Papüller temasa karşı çok hassas olan pembe ve küçük yumrular halinde gelişen iltihaplı lezyonlardır. Püstüller, iri, tabanı kırmızı ve iltihaplı lezyonlardır. Nodüller, derinin içinde yerleşmiş ağrılı, büyük ve katı lezyonlardır. Kistler ise skar ve ağrılara yol açabilen iltihaplı, derin ve irin dolu lezyonlardır.

LR Ürünleri İle Aknelerin İyileşmesini Hızlandırıyoruz!

Akne problemi ile baş etmenin çeşitli ve etkili yöntemleri bulunmaktadır. Ancak bu yöntemleri denemeden önce doktorunuza danışmanızda büyük fayda vardır. Çünkü en ufak bir yanlış uygulama bile kalıcı cilt lekelerine yol açabilir ve akne probleminizi çoğaltabilir. Doktor tavsiyesi almadan kısa sürede etkili bir şekilde aknelerden kurtulmanın en iyi yolu kozmetik ürünlerdir. Bu kozmetik ürünleri arasında en etkili ve sağlıklı olanlar ise LR markasının geliştirdiği bazı bakım setleridir. Özellikle Microsilver Plus Yüz Bakım Seti, bu konuda oldukça başarılı sonuçlara imza atmıştır. Bu set toplamda iki farklı üründen oluşmaktadır. Birinci ürün Microsilver Plus yüz yıkama kremi, ikincisi ise Microsilver Plus yüz kremidir.

Çoğunluğu bitkisel ve doğal olan bu ürünler hiçbir şekilde yan etki oluşturmuyor. Ayrıca kısa vadede aknelerle savaşan en etkili kozmetik ürünlerinin başında geliyor. Ayrıca akneleri yok ederken cilde gerekli olan bakım ve nemi sağlıyor. Bu sayede kısa sürede pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyor. Ortalama 1-2 aylık bir kullanım sayesinde akneleri büyük ölçüde yok etmektedir. Bu ürünler üç etkin maddeden oluşmaktadır. Bunlar çinko bileşenleri, Dekspantenol ve saf gümüştür. Bu nedenle akne problemi yaşıyorsanız kesinlikle bu doğal ürünleri denemelisiniz.

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

5 Yorum var “Akne Nasıl Geçer, Doğal Çözümleri Nelerdir?

  • Slm. LR ürünlerini denedim ve çok memnunum,devamlı sipariş veriyorum . Kaliteli ürünler için teşekkürler.

  • Merhaba,
    Ben sivilcelerim siyah noktalarım ve sivilce izlerim için mikrosilver setini aldım. Ama cildim kurudu özellikle dudak çevresi. Ve kırmızı kırmızı sivilcelerim çıkmaya başladı.sivilce izlerim için de acil durum spreyi aldım. Bir haftadır kullanıyorum ama öyle gösterilen bir sonuç alamadım. Bu konu işe ilgili geri dönüşünüzü bekliyorum.

    • Ezgi hanım merhaba, sivilceleriniz için microsilver yüz bakım seti kullanmanız gerekiyor eğer cildinizde kuruluk yaptıysa Aloe Vera Nemlendirici kullanmanızı öneririm. Bu arada siyah nokta için Zeitgard 1 Yüz Temizleme Cihazı ürününü kullanırsanız daha güzel sonuç alırsınız. Sivilce izleri içinde sadece Sprey yeterli değildir, MSM Jel Krem de kullanmanız gerekiyor.

  • merhaba, 24 yaşındayım ve akne problemim var sadece yüzümde olusan akneleri ve sivilce lekeleri için mümkünse en etkili ürününüzü öğrenebilir miyim? lr üyelik için başvuru yaptım ama geri dönüş sağlanmadı henüz. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir