LR WhatsApp
Menu

✅ ZEİTGARD indirim kampanya detayları için tıklayın


Alerjiye Bağlı Kaşıntılar ve Kızarıklıklara Doğal Yardımcı!

Alerji Kaşıntı, Kızarıklık Nasıl Geçer

Alerjik Kızarıklıklar ve Kaşıntılar Nasıl Oluşur?

Alerji kaynaklı kızarıklık ve kaşıntıların başlıca nedenlerinden biri çevresel etkenlere bağlı meydana gelen alerjik reaksiyonlardır. Cilt üzerinde meydana gelen kızarıklıkların oluştuğu bölgeler, şişlikler, kızarıklıkların yapısı ve döküntüler bu problemin neden oluştu hakkında bilgi vermektedir. Ayrıca alerjilerin dışında ciltte oluşan kaşıntı ve kızarıklık egzama, mantar enfeksiyonları, kuru cilt ve sedef gibi çeşitli nedenlerden de meydana gelebilmektedir. Şimdi alerji kızarıklıkları ve kaşıntısına ne iyi gelir hep birlikte inceleyelim. Ancak bundan önce alerjinin ne olduğunu ve kaşıntılara yol açan etkenleri kısaca öğrenelim;

  • Alerji Nedir?

Deri üzerinde oluşan kızarıklık ve kaşıntılar genellikle farklı alerjen maddelere temas edilmesi sonucunda meydana gelmektedir. Kızarıklık ve kaşıntı problemine döküntü ve şişlikler de eşlik edebilmektedir. Genellikle alerjen maddelere temas edilmesinden ortalama 1-2 gün sona kızarıklık ve kaşıntılar belirgin bir hal almaktadır. Bununla beraber oluşan kaşıntı ve kızarıklıklar hiçbir müdahaleye gerek duymadan belli bir süre sonra kendiliğinden ortadan kalkabilmektedir. Bu süre genellikle 1 veya 2 haftadır.

Kaşıntı ve kızarıklıkların başladığı andan itibaren cildi daha az tahriş olması için mümkün olduğunca daha az kaşınmalıdır. Bununla beraber çok soğuk veya çok sıcak suyla duş almak kaşıntı ve kızarıklıkları azdıracağından sürekli olarak ılık su ile duş alınmalıdır. Ayrıca sorunlu bölgelere buz koymak ve soğuk havlu ile sarmak kısa vadede fayda sağlayacaktır. Alerji ve buna bağlı olarak gelişen kaşıntı ve kızarıklıklar da genellikle kullanılan deterjanlar, kir, polen ve toz gibi etkenler etkili olmaktadır. Günümüzde yapılan alerji testleri sayesinde hangi maddelere alerjiniz olduğunu saptayabilirsiniz.

lr-kizariklik

Alerji Kızarıklıkları ve Kaşıntılarına Yol Açan Hastalıklar

Bu tip kaşıntılara neden olan rahatsızlıkların başında mantar enfeksiyonları gelmektedir. Özellikle sık rastlanan ayak mantarı enfeksiyonları kaşıntıya yol açan başlıca rahatsızlıklardan biridir. Bununla beraber farklı büyüklüklerde kızarıklıklara da yol açmaktadır. Bir diğer hastalık ise Egzama’dır. Genellikle cildin ileri seviyelerde tahrişine yol açan bu problem gece saatlerinde daha da şiddetlenmektedir. Vücudun herhangi bir bölgesinde görülebilir ve en çok görüldüğü yerlerin başında kollar ve diz arkaları bulunmaktadır.

Kronik olarak gelişen bir hastalık olan Liken Planus, bileklerin iç kısımlarında ve kollarda kızarık ve kaşıntılara yol açabilen bir diğer rahatsızlıktır. Bunların dışında kızarıklık, kaşıntı ve su toplanmasına yol açan Kontakt Dermatit, geçmiş dönemlerde suçiçeği hastalığı yaşayan kişilerde bu virüsün tekrar faal bir hale gelerek oluşturduğu zona hastalığı ve kollarda ciddi kaşıntılara yol açan Brakiyoradyal Prurituz hastalığı bulunmaktadır. Ayrıca aşırı kuru ciltlerde de kaşıntı ve kızarıklık problemleri görülebilir ve seboreik dermatit hastalığı olan insanlarda da ciddi kızarıklık ve kaşıntılar oluşabilmektedir.

lr-karinti

 

 

Alerjik Durumlarda Kaşıntı ve Kızarıklığa Karşı Yardımcı LR Ürünleri

Cilt üzerinde meydana gelen alerjilerin tedavisi için günümüzde birçok yöntem mevcut olmakla beraber, doğal olmayan yöntemlerin uygulanması uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle alerji nedeniyle oluşan kaşıntı ve kızarıklıklar için doğal ürünler kullanılması iyileşme sürecine yardımcı olur. Bu ürünler arasında LR markasının ürettiği iki adet ürün her zaman bir adım öne çıkmaktadır.

Bu ürünlerden LR Aloe Vera Acil Durum Spreyi rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu için Alerjik durumlarda yaşanan yanma, kızarma, kaşınma gibi durumlarda iyileşme sürecine yardımcı ve destekleyicidir. Aynı zamanda %83 oranında Aloe Vera içeriğine sahip olan ürün tamamen doğal olduğundan gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bir diğer ürün ise Aloe Vera Konsantre Kremdir. Bu krem cilde nem ve tazelik kazandırırken aynı zamanda dinlendirici ve sakinleştirici bir etkisi olduğu için yardımcı ürün olarak kullanılabilir.

Her iki üründe tamamen bitki özlerinden elde edildiği için cilt üzerinde alerjilerin neden olduğu kızarıklık ve kaşıntılar için yardımcı ürünlerdir. 28 ülkede yaygın olarak kullanılan bu ürünler sayesinde, alerjilerin yol açtığı kızarıklık ve kaşıntıların iyileşme süreçlerinde yardımcı ve destekleyicidir. Ayrıca her kesimden ve her yaş gurubundan insanın kullanımına uygundur.

Özet olarak kullanmanız gereken ürünler şöyle;

  • LR Aloe Vera Acil Durum Spreyi
  • LR Aloe Vera Konsantre Krem

Bu ürünlerin kullanımına gelince günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere Alerji problemi yaşadığınız bölgeye sürüyorsunuz. Önce spreyi sıkıyorsunuz cilt spreyi emdikten 2 dakika sonra ise Konsantre kremi sürüyorsunuz.

Güzellik Uzm. Est. Sibel Ay LR Ekibi

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu