Menu

WhatsApp’tan bize ulaşın tıkla!


Ayak Kokusu Nasıl Geçer? Çözüm: Microsilver Ayak Kremi!

https://www.isortagiol.com/

Ayak kokusu problemi yaşayan insanların genellikle ayak sağlığının iyi olmadığını gösteren belirtidir ayak kokusu, bazılarında ise ayaklarında hiç bir problem olmasa bile ağır bir ayak kokusu oluşur. Ayak kokusunun oluşmasında pek çok neden vardır. Bunların en başlıca sebebi ise ayakların çok terlemesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle ayağı terleyen birisi çorap ve kapalı ayakkabı kullanıyor ise sıcak havalarda gerçekten çekilmez bir ayak kokusuna neden olur. Ayak kokusunu yok etmek veya aza indirmek için ise ilk yapılması gereken adım ayakların terlemesini en aza indirmektir. Özellikle yaz aylarında özellikle kapalı ayakkabı ve çorap kullanmamaları terlemeyi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Ayak Kokusuna Neden Olan Faktörler;

Bakteri Oluşması

Ayakta bulunan bakteriler ayak kokusuna neden olur. Bakteriler karanlık ortamı ve kapalı ortamı sevdiklerinden dolayı orayı kendilerine yer edinirler. Özellikle çorap içinde olan parmak araları bakterilerin en sevdiği yerlerdir. Ölü deri hücreleri ve yağlar ile beslenerek ayakta oluşan kokuya sebep verirler. Ayrıca ayakları kıllı olan bir insanda koku daha ağır olur bunun nedeni ise bakterilerin daha geniş bir alanda çoğalmasından kaynaklanmasıdır.

Ayakkabı Tercihleri

Eğer ayaklarınız koku yapıyorsa veya koku oluşmaya müsait ise kesinlikle kaliteli bir ayakkabı almalısınız. Bu durumda ayakkabınızı seçerken sizlere tavsiyemiz kesinlikle deri ayakkabı almayı ilk sırada tutun. Deri ayakkabılar hava ve nemi alıp verebiliyor bu yüzden bakteri oluşumunu da azaltıyor. Aldığınız ucuz lastik, suni deri veya kumaşını bilmediğiniz ayakkabılar ise ayakta kötü kokulara mahal veriyor. Ayrıca bir tavsiyemiz daha olacak her gün aynı ayakkabıyı giymeyin, en azından 2 günde 1 ayakkabı değiştirmeyi deneyin. Ayakkabı kurusun ki, koku oluşmasın devamlı giydiğinizde ayakkabınız hep terli olacak ve koku da gitmeyecektir.  Son olarak ayakkabınızı giymeden önce ayakkabınıza antibakteriyel sprey sıkarsanız eğer işi sağlama almış olursunuz.

Çorap Seçimi Önemli!

Doğru bildiğimiz çoğu şeyi yanlış yapıyor olabiliriz? özellikle de ince çorap giyerek ayağın az terleyeceğini ve koku oluşumunu önleyeceğimizi düşünürüz dimi? Fakat bu teori yanlıştır. Ayaklarınıza çok ince çorap giyerseniz ayaklarınız terlediğinde terinizi emmez ve malum sonuç yaşanır ve ayak bakteri üreterek koku oluşumunu üst seviyeye çıkartırsınız. Bu yüzden teri emecek çorapları seçiniz o zaman ayak kokusuna karşı bir önlem daha almış olursunuz. Pamuklu ve Yün çoraplar giymenizi tavsiye ederiz bu konuda en iddialı ürünler bunlardır. Naylon, polyester ve yakıcı ürünler yerine kaliteli ürünler tercih etmelisiniz.

Mantar / Atlet Ayağı

Ayak kokularının bir diğer tarafı da ayakta yaşanan rahatsızlıklardır. Mantar oluşumu çok ağır ayak kokusuna neden olur. Özellikle ”Atlet Ayağı” olarak bilinen mantar enfeksiyonuna çok sık rastlanır. Ayakta görülen bu enfeksiyon sadece ayakta koku yapmaz yanı sıra deri döküntüsü, parmak aralarında kızarıklık, deri çatlaması gibi durumlar da söz konusu olabilir. Bu durumda da sizlere önerdiğimiz Microsilver Plus Ayak Kremi içerdiği antibakteriyel etken maddeleri (özellikle gümüş) sayesinde mantar oluşumunu önler ve ayaklarda bulunan tüm bakterilerden arındırır. Ayrıca bakteri oluşumunu da önler.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Açıkçası sizlere yaşadığımız kullanıcı tecrübelerine dayanarak önerdiğimiz Microsilver Plus Ayak Kremi ile ayak kokusu ve ayak mantarlarından kurtulmanız mümkündür. Özellikle antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önlediği gibi aynı zamanda bakterileri de yok eden bu özel krem LR’ın mucize ürünleri arasında yerini alıyor. Almanya’dan ithal olarak gelen bu ürünü bilmeyenler için söylemek istiyorum ki, ürünün içeriğinde bakterilerin hiç sevmediği Gümüş ve pek çok antibakteriyel etken madde içermektedir. Biliyorsunuz ki, bakteriler bir tek gümüş elementi üzerinde yer yapamıyor. Bakteriler gümüşü sevmediklerinden dolayı bakterilere bu ürün ile veda edebilirsiniz. Bakteriler giderse ayak kokusu da biter, mantar ve bahsettiğimiz pek çok ayak enfeksiyonları da ortadan kaybolur ve oluşamaz! 

Bu ürüne LR’a üye olarak %28 indirimli olarak sahip olabilirsiniz. Ürün ile ilgileniyorsanız eğer aşağıdaki formu doldurmanız gerekiyor.

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

2 Yorum var “Ayak Kokusu Nasıl Geçer? Çözüm: Microsilver Ayak Kremi!

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir