LR WhatsApp
Menu

✅ ZEİTGARD indirim kampanya detayları için tıklayın


Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik için önerdiğim LR ürünleri

 

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik, ayak parmaklarının arasında meydana gelen ve hafif kepeklenme ile şiddetli kaşıntılara yol açan ileri derecede bulaşıcı bir cilt hastalığıdır. Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik oluştuğu kısımlarda genellikle yanmalara ve orta dereceli çatlaklara yol açmaktadır. Bunun dışında ciddi ayak kokularına da sebep olabilmektedir. Tedavi edilmediği takdirde belli bir süreden sonra yayılır ve diğer ayak parmaklarına sıçrar. Şimdi sizlere Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik nasıl geçer ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz;

Nem ve sıcağı çok seven ve bu koşullarda inanılmaz derecede çoğalma gösteren mantar, genellikle bu hastalığı taşıyan kişilerin çorabını, ayakkabısını, terliğini ve banyosunu kullanmanız halinde size de bulaştırabilir. Ayak mantarının yol açtığı problemlerin başında pişik, kaşıntı, kötü koku, iltihaplanma ve kanlı yaralar gelmektedir.

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik Çeşitleri Nelerdir?

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertliklerin en çok rastlanan çeşitleri genellikle kendini ayak altında kepeklenme, kuruma ve kızarma şeklinde gösteren çeşididir. Bunun dışında kendini kaşıntı, su toplama ve kızarma şeklinde gösteren çeşitleri de bulunmaktadır.

Küçük ayak parmaklarının aralarında soyulma, beyaz nemli bir görüntü ve yarılma ile kendini gösteren Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlikler de bulunmaktadır. Ayrıca ayak tırnaklarının kalınlaşması ve renk değiştirmesi de farklı bir mantar çeşididir. Bununla beraber tırnağın kaybolması veya tırnağın soyulması da bunun çeşitleri arasında görülmektedir.

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertliklerin Nedenleri Nelerdir?

Bu problem genellikle parmak aralarında meydana gelen ve oldukça rahatsız edici bir rahatsızlıktır. Nadirde olsa orta dereceli ağrılara yol açabilirler. Çoğunlukla kaşıntılara yol açabilirler. Özellikle ayak parmaklarının aralarında beyaz döküntü ve kokulara yol açarak kendilerini belli ederler. Sağlık açısından değerlendirildiğinde gayet ciddi faktörler arasında yer alırlar. Genellikle ayak parmakları arasında ve ayakların alt kısımlarında döküntülere yol açmaktadırlar. İleri derecede ayak kokularına ve kaşıntılara yol açtıklarından, belli bir süre sonra ciddi tahrişlere yol açarlar. Bazı insanlarda ise tahriş ve kokuyla beraber alerjik reaksiyonlar eşlik edebilmektedir.

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik Nasıl Bulaşır?

Çoğunlukla ayak parmaklarının arasında meydana gelen ve tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık problemlerine yol açabilen bir hastalıktır. Çoğunlukla ağrılara yol açmayan bu mantarlar, ilerleyen zamanlarda tahrişin de etkisiyle orta dereceli ağrıların oluşumuna yol açabilirler. Ayak bölgesinde rahatsız edici seviyelerde bir kaşıntıya neden olurlar. Özellikle de kaşıntı, koku ve beyaz örüntü ile kendilerini belli ederler. Bulaşma şekli genellikle ortak kişisel malzemelerin kullanımı ile gerçekleşmektedir. Bunların başında terlik, ayakkabı, havuzlar, hamamlar ve ortak kullanılan banyolar gelmektedir.

LR Ürünleri İle Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertliğe Doğal Yardımcı

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik için yüzyıllardır çeşitli tedavi yöntemleri ve ilaçlar geliştirilmiş ancak hiç birinden kesin sonuçlar alınamamıştır. Bu nedenle insanlar bitkisel ve doğal içeriklere sahip olan kozmetik ürünlerini tercih etmişlerdir. Çünkü bu ürünler mantarları tamamen geçirmese bile büyük ölçüde ortadan kaldığı ve doğal olduğundan yan etki göstermedikleri için büyük ilgi görmüşlerdir.

Kozmetik ürünleri arasında mantar tedavisi için en etkili ürünleri 30 yıllık geçmişe sahip olan LR firması geliştirmiştir. Geliştirdiği ürünlerin başında %83 Aloe Vera içeriğine sahip olan ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılan Aloe Vera Acil Yardım Spreyi bulunmaktadır. Bu sprey mantarlar dışında yanıklar, tahrişler, kuru ve yıpranmış ciltler ve nem oranı düşük ciltler için de yardımcı ve destekleyici ürün olarak kullanılmaktadır. Bitkisel içeriklere sahip olduğundan yan etki oluşumu çok az görülmektedir. Bunun dışında mantar tedavisinde yardımcı olarak kullanılan Aloe Vera Propolis Krem bulunmaktadır.

Ayakta Oluşan Kaşıntı ve Sertlik tüm çeşitleri ile savaşabilen bu ürün aynı zamanda ayak terlemesi, kuru ve çatlamış ayakların bakımı ile ayak kokusu problemlerinde de yardımcı ürünlerdir. Anti bakteriyel içeriklere sahip olan büyün tamamen bitkisel ve doğal olduğu için yan etki oluşturmaz ve her yaş gurubu tarafından kullanılmaktadır.

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu