Menu

Cilt Lekeleri Nasıl Oluşur ve Nasıl Geçer?

https://www.isortagiol.com

Cilt lekelerine, kısa tabirle cilt üzerindeki renk değişiklikleridir diyebiliriz. Lekeler, ciltte bulunan melanosit hücrelerinden salgılanan melanin pigmentlerinin cilt üzerinde birikmesi sonucu meydana gelmektedir. Bu lekeler deri renginden daha koyu ve daha açık olmak üzere iki tonda görülmektedir. Ayrıca bu lekeler hem bayanlarda hem de erkeklerde sık rastlanan bir durumdur. Cilt lekeleri farklı nedenlerden dolayı farklı boyut ve renklerde meydana gelebilir. Şimdi cilt lekeleri nasıl oluşur ve nasıl geçer hep birlikte inceleyelim;

Cilt Lekelerinin Nedenleri Nelerdir?

 •  Bir takım sistemik rahatsızlıklar
 •  Gebelik ve hormonal değişiklikler
 •  Güneşten gelen zararlı ışınlar
 •  Genetik yatkınlıklar
 •  Ağız yoluyla alınan bazı ilaçlar
 •  Mantar gibi enfeksiyon hastalıkları

Cilt Lekelerinin Çeşitleri

Malesma (Cloasma)

Gebelik dönemlerinde ve doğum kontrol haplarının kullanılmasıyla meydana gelen hormonal değişiklikler, melanin pigmentlerinin aşırı miktarda üremesine yol açar. Oluşan bu artışla beraber güneşe çok fazla maruz kalan yüz, ayak ve ellerde büyük boyutlu lekeler oluşur. Bu lekeler aynı zamanda tekrarlayan gebeliklerle beraber atış gösterebilir.

Hiperpigmentasyon

Bu lekeler böbrek üstü bezlerinin yetersiz kalması ile meydana gelen addison hastalığı, hemokromatoz hastalığı ve hipertiroidizim hastalığından dolayı oluşur.

Cafe Au LaitAFE

Bu lekelerin rengi sütlü kahverengine benzemektedir. Genellikle erken çocukluk dönemlerinde veya doğuştan gelişmektedir. Ebatları 2 cm ile 30 cm arasında değişebilen bu lekeler, bazı durumlarda tek başına gelişebilir ya da norofibromatozis hastalığının yaygın bir belirtisi olabilirler. Bu nedenle kesinlikle kontrol altında tutulması gerekir.

Foto Alerjik Reaksiyonlar

Tropikal olarak sürülen bazı kimyasal ilaçlar veya ağızdan alınan bir takım ilaçlardan dolayı meydana gelebilirler. Bazen ağır reaksiyonlar, bölgesel reaksiyonlar ve bölgesel su toplamalarına, bazen de hafif kızarıklıklar olarak seyredebilir.

Çil (Efelid)

Genellikle alın, çene ve yanak bölgelerinde baş gösteren bu lekeler, koyu veya açık kahverengi şeklinde meydana gelir. Yaz aylarında artarken, kış aylarında daha seyrekleşir.

Kronik Güneş ve Solaryum Banyoları

Solaryum ve güneşe maruz kalınması sonucunda, insan cildi kendini koruma altına alarak kalınlaşmaya başlar ve melanin pigment üretimini oldukça arttırır. Bu sayede cilt lekelerinin oluşmasına zemin hazırlamış olur.

Cilt Lekeleri Tedavisi

LR Ürünleri İle Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerinin kısa vadede ortadan kaldırılması için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin birçoğu doğal ve bitkisel olmadığından, uzun vadede cilde zarar verebilir. Özellikle birçok ürün kimyasal madde içerdiğinden, hayati risk taşıyan hastalıklara davetiye çıkarabilir veya ciltte geri dönüşü olmayan lekelere yol açabilir. Bu nedenle cilt lekelerinin türü ne olursa olsun kesinlikle kullanılan ürünün doğal ve bitkisel olması gerekmektedir.

Piyasada satılan en etkili bitkisel ürünlerin başında LR firmasının ürünleri gelmektedir. Lekeler için oldukça etkili sonuçlar doğuran 1-Aloe Vera Acil Yardım Spreyi, aynı zamanda %83’lük bir aloe vera içeriğine sahiptir ve cilt üzerinde koruyucu bir kalkan görevi görerek leke oluşumunu büyük ölçüde engellemektedir. Tamamen bitkisel içeriklere sahip olan bu ürün hiçbir şekilde kimyasal madde içermiyor ve yan etki oluşturmuyor. Ayrıca bu ürün hassas ciltlerde serinlik, dinlendirici ve rahatlatıcı etkiler göstermektedir.

Markanın lekeler üzerinde etkili olan diğer bir ürünü de 2- Aloe Vera MSM Jel Kremdir. Bu jel özellikle doğum lekeleri, güneş lekeleri ve ciltteki diğer bazı lekeler için oldukça etkilidir. Hızlı emilen yumuşak bir yapıya sahiptir ve söğüt kabuğu ile ayı üzümü yaprağı gibi özler içermektedir. Ayrıca daha etkili sonuçlar için önceden acil yardım spreyi uygulanmalı ve sonrasında bu jel sürülmelidir.

Bir diğer ürün ise sıkılaştırıcı özelliği ile ön plana çıkan 3- Aloe Vera Konsantre Kremdir. Bu krem sayesinde de lekelerin iyileşmesine yardımcı olacağını ve bu ürünler ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili çözümler sunacaktır. Ayrıca bu ürünlerin hepsi Aloe Vera bitki özü ve jeli içermektedir. Yani onarıcı özelliğe sahip bitki.

Ciltteki lekeler için LR firmasının ürettiği ve oldukça ilgi gören diğer bir üründe 4- Aloe Vera Peeling’dir. Bu ürün piyasadaki diğer tüm ürünlere oranlar daha etkilidir. Özellikle güneş lekeleri üzerinde inanılmaz etkiler göstermektedir. Ayrıca bu ürün ölü hücreleri temizlemede çok etkilidir. Anlattığımız her üç üründe tamamen doğal ürünlerdir ve hiçbir yan etki göstermemektedir.

Ürünleri Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurunuz. Size En Kısa Zamanda Dönüş Yapacağız.

LR Health & Beauty ürünlerini İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALAMAZSINIZ YASAKTIR. LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatı ile veya %40 İNDİRİMLİ OLARAK ÜYELİK AVANTAJLARINDAN yararlanabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

ÜYELİK ÜCRETİ VE AYLIK KOTA ZORUNLULUĞU YOK!

LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili avantajları kaçırmayın. Üye olan kişiler LR ürünlerine %40 indirimli sahip oluyor ve %40 kar ile satış yaparak ek gelir elde ediyor. İndirimli ürün alma hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz. LR ürünlerini incelemek için LR katalog bağlantımıza bakabilirsiniz.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY LR Facebook Grubu

10 Yorum var “Cilt Lekeleri Nasıl Oluşur ve Nasıl Geçer?

 • iyi günler ben ürünleri aldım ama bunların nasıl kullanıcam temizleme köpügü msm duş jeli güneş kremi 50 faktör önce hangisini kullanıcam acaba

  • Sude hanım merhaba, sanırım cilt lekeleriniz var cilt lekeleri için önerdiğim ürünler: Aloe Vera Acil Durum Spreyi (günde 2 kere), Aloe Vera MSM Jel Krem (günde 2 kere), Aloe Vera Konsantre Krem (günde 2 kere), Aloe Vera Peeling (haftada 2 kere) eğer leke vücudunuzda ise Algetics Vücut Peelingi kullanmanızı öneriyorum.

   Güneş koruyucu kremi de bu ürünleri kullandıktan sonra eğer güneşli ortamda oluyorsanız kullanmalısınız.

 • Yani tam olarak kullanımını öğrenmek istiyorum ve vücuttakiler içinde bu ürünleri kullanacağız

 • Çok çok teşekkür ederim

 • Merhabalar yuzumde surekli olarak siyah kucuk benler cikiyo urun onerinjz var mi

  • Seda hanım siyah küçük benler çıkıyor derken bu durum biraz çelişkili geldi bana, kesin emin olup yazınız tekrar lütfen emin olamadım bende yazdığınızdan. Siyah noktalar mı? Benler mi?

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim Yükle (sadece JPEG format ekleyebilirsiniz.)