Menu

Parmakta Oluşan Kızarık ve Şişlik için önerdiğim LR ürüneri

 

Öncelikle Parmaklarda Oluşan Kızarık Şişlik Problemini Tanıyalım;

Kızarık Şişlik, insanların parmaklarında avuç içine bakan kısımların ilk boğumlarında meydana gelen enfeksiyonlara verilen isimdir. Kızarık Şişlik genellikle ufak bir delinme veya küçük bir yırtık oluşması durumunda, el içine dolan çeşitli mikropların birikerek üremesi sonucunda, parmakların boğumundan meydana gelen iltihaplanmalardır. Bu bölgelerde meydana gelen enfeksiyonlar şişerek parmaklarda iltihap hareketlerine engel teşkil etmektedir. Bu iltihaplanmaların ve oluşan apsenin yarattığı şişlik sonucunda, parmakta dolama ucundaki kan dolaşımları tıkanır ve kesilir. Buda direkt olarak parmakta kansızlığa yol açar. Şimdi dolama nedir ve nasıl geçer detaylı bir şekilde inceleyelim;

Kızarık ve Şişlik problemine yol açan en etkili mikropların başında ‘’stafilokok’’ adı verilen mikrop gelmektedir. Bu problemin farklı şekillerde görülmesine de bazı mantar iltihaplanmaları neden olur. Bu durum genellikle şeker hastalarının ellerini ve parmaklarını uzun süre suda bekletmelerinden kaynaklanmaktadır. Mantar iltihaplanmaları çok yavaş gelişen bir problemdir ve oldukça inatçıdır. Hatta bazı zamanlarda mantar ve bakteriler aynı anda görülebilmektedir. Bu nedenle iltihaplanmalar ve şişlikler daha iler boyutlara ilerleyebilir. Akut adındaki iltihaplanma, insanların tırnak çevresinden ve epidermis kısımlarından dolaşarak bu kısımların en alt bölgelerine işleyerek bir apsenin oluşmasına olanak sağlar.

Parmaklarda Kızarık ve Şişlik Belirtileri Nelerdir?

* Parmak boğumlarında şişlikler oluşması

* Kızarmış renk oluşumu

* Parmaklardaki boğumlara basınç uygulandığında hastada bir dalgalanma hissi oluşması

* Şişlikten ötürü hareket kısıtlamasına uğramak

* İç kısımda yer iltihabın nadirde olsa istem dışı boşalması. Ancak bu tür durumlarda ilgilenilmezse, iltihaplanmalar kemiklere sıçrayabilir ve ciddi sağlık problemleri oluşabilir. Bu duruma tıp dilinde osteomiyelit enfeksiyon yani halk arasındaki adıyla kemik enfeksiyonu denmektedir. Bu nedenle kişinin hiç zaman kaybetmeden uzman bir hekime görünmesi gerekebilir. Ayrıca dolama hastalığı yalnızca ellerde değil, aynı zamanda ayak parmaklarında da sıkça rastlanan bir durumdur.

Parmaklarda Kızarık ve Şişlik Nedenleri

Bu problemin, yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bakteri kaynaklı oluştuğu ortaya çıkmıştır. Ancak istisnai durumlarda bakterilerin dışında çeşitli parazitlerden kaynaklı da oluşabilir. Bu parazitler ve bakterilerin dolamaya neden olduğu ve en yaygın görülen kısım tırnak kenarlarıdır. İyileşmesi sadece oluşan virüslerin ürümesinin hızlı bir şekilde durdurulması ile mümkün olabiliyor ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bakteriler ile meydana gelen dolamalar genellikle parazitlerle oluşan dolamalara oranla çok daha şiddetli ağrılara ve zonklamalara yok açmaktadır ve kişinin günlük aktivitelerini olumsuz etkileyeceğinden, içerisinde bulunan iltihabın kesinlikle boşaltılması gerekmektedir.

LR İle Parmaklarda Oluşan Kızarık ve Şişliklere Yardımcı ve Destekleyici Ürünler

Parmaklarda Kızarık ve Şişlik eğer irin tırnak yatağına ilerlemişse, ufak bir ameliyat yapılarak apsenin yarılması gerekmektedir. Ancak ağrılı ve iz bırakan bu ameliyatlar kimse tarafından tercih edilmemektedir. Bunun dışında bazı ilaçlar da bu hastalığı hafifletebilir. İlaçlarında ciddi yan etkileri bulunduğundan bu konuda yapılabilecek en mantılı yöntem bitkisel ve doğal cilt bakım ürünlerini kullanmaktır.

Cilt bakım ürünleri arasında Parmaklarda Kızarık ve Şişlik problemine iyi gelen ürünler, LR markasının geliştirdiği bazı ürünlerdir. Bu ürünlerden Aloe Vera konsantre jel krem, içeriğindeki bitki özleri sayesinde Parmaklarda Kızarık ve Şişlik ile savaşarak durumun ilerlemesini durdurur ve iyileşme sürecini destekler. Ayrıca bu ürün cilde gerekli olan nemi sağlar ve ciltteki kuruluğun yok olmasına yardımcı olur. Bunun dışında Parmaklarda Kızarık ve Şişliğinde etkili olan LR markasının Aloe Vera propolis kremi bulunmaktadır. Bu krem bal arıları kullanılarak çiçek özlerinin ve balmumunun toplanması ve karıştırılması ile yapılmaktadır.

Ayrıca anti bakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde Parmaklarda Kızarık ve Şişliği dışındaki birçok cilt problemi ile de savaşır. Son olarak yine LR markasının ürünlerinden biri olan Aloe Vera acil durum spreyi, içeriğindeki %86 aloe vera sayesinde bu tür problemler ile baş etmenizi sağlayabilir. Toplamda 12 farklı bitkisel öz içeren bu ürün sayesinde dolama hastalığı ile etkin bir mücadeleye girebilirsiniz. Bu ürünlerin tamamı bitkisel ve doğal ürünlerdir. Bu nedenle hiçbir şekilde yan etki oluşturmaz ve ciltte tahrişe neden olmazlar. Ayrıca LR markası 30 yıllık bir geçmişe sahip kökü bir marka olduğundan ve 33 ülkede ürün satışı yaptığından dünyanın en güvenilir markalarından biridir ve tüm ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Özet Olarak Parmaklarda Oluşan Kızarık ve Şişlik İçin Kullanılması Gereken LR Ürünleri ve Kullanımı;

Not: Ürünlerimiz ilaç değildir. Sadece destek ürünü olarak kullanabilirsiniz.

LR Health & Beauty ürünlerini İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALAMAZSINIZ YASAKTIR. LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatı ile veya %40 İNDİRİMLİ OLARAK ÜYELİK AVANTAJLARINDAN yararlanabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

ÜYELİK ÜCRETİ VE AYLIK KOTA ZORUNLULUĞU YOK!

LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili avantajları kaçırmayın. Üye olan kişiler LR ürünlerine %40 indirimli sahip oluyor ve %40 kar ile satış yaparak ek gelir elde ediyor. İndirimli ürün alma hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz. LR ürünlerini incelemek için LR katalog bağlantımıza bakabilirsiniz.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY LR Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim Yükle (sadece JPEG format ekleyebilirsiniz.)