Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Dolama Nedir? – Dolama için tavsiye ettiğim LR ürünleri

 

Öncelikle Dolama Hastalığı (Parmaklarda Oluşan Kızarık Şişlik) Problemini Tanıyalım;

Dolama Nedir?

Dolama hastalığı yani Kızarık Şişlik, insanların parmaklarında avuç içine bakan kısımların ilk boğumlarında meydana gelen enfeksiyonlara verilen isimdir. Kızarık Şişlik genellikle ufak bir delinme veya küçük bir yırtık oluşması durumunda, el içine dolan çeşitli mikropların birikerek üremesi sonucunda, parmakların boğumundan meydana gelen iltihaplanmalardır.

Bu bölgelerde meydana gelen enfeksiyonlar şişerek parmaklarda iltihap hareketlerine engel teşkil etmektedir. Bu iltihaplanmaların ve oluşan apsenin yarattığı şişlik sonucunda, parmakta dolama ucundaki kan dolaşımları tıkanır ve kesilir. Buda direkt olarak parmakta kansızlığa yol açar. Şimdi dolama nedir ve nasıl geçer detaylı bir şekilde inceleyelim;

Kızarık ve Şişlik problemine yol açan en etkili mikropların başında ‘’stafilokok’’ adı verilen mikrop gelmektedir. Bu problemin farklı şekillerde görülmesine de bazı mantar iltihaplanmaları neden olur. Bu durum genellikle şeker hastalarının ellerini ve parmaklarını uzun süre suda bekletmelerinden kaynaklanmaktadır.

Mantar iltihaplanmaları çok yavaş gelişen bir problemdir ve oldukça inatçıdır. Hatta bazı zamanlarda mantar ve bakteriler aynı anda görülebilmektedir. Bu nedenle iltihaplanmalar ve şişlikler daha ileri boyutlara ilerleyebilir. Akut adındaki iltihaplanma, insanların tırnak çevresinden ve epidermis kısımlarından dolaşarak bu kısımların en alt bölgelerine işleyerek bir apsenin oluşmasına olanak sağlar.

Dolama Belirtileri Nelerdir?

* Parmak boğumlarında şişlikler oluşması

* Kızarmış renk oluşumu

* Parmaklardaki boğumlara basınç uygulandığında hastada bir dalgalanma hissi oluşması

* Şişlikten ötürü hareket kısıtlamasına uğramak

* İç kısımda yer iltihabın nadirde olsa istem dışı boşalması. Ancak bu tür durumlarda ilgilenilmezse, iltihaplanmalar kemiklere sıçrayabilir ve ciddi sağlık problemleri oluşabilir. Bu duruma tıp dilinde osteomiyelit enfeksiyon yani halk arasındaki adıyla kemik enfeksiyonu denmektedir. Bu nedenle kişinin hiç zaman kaybetmeden uzman bir hekime görünmesi gerekebilir. Ayrıca dolama hastalığı yalnızca ellerde değil, aynı zamanda ayak parmaklarında da sıkça rastlanan bir durumdur.

Dolama’dan Dolayı Parmaklarda Kızarık ve Şişlik Nedenleri

Bu problemin, yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bakteri kaynaklı oluştuğu ortaya çıkmıştır. Ancak istisnai durumlarda bakterilerin dışında çeşitli parazitlerden kaynaklı da oluşabilir. Bu parazitler ve bakterilerin dolamaya neden olduğu ve en yaygın görülen kısım tırnak kenarlarıdır. İyileşmesi sadece oluşan virüslerin ürümesinin hızlı bir şekilde durdurulması ile mümkün olabiliyor ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bakteriler ile meydana gelen dolamalar genellikle parazitlerle oluşan dolamalara oranla çok daha şiddetli ağrılara ve zonklamalara yok açmaktadır ve kişinin günlük aktivitelerini olumsuz etkileyeceğinden, içerisinde bulunan iltihabın kesinlikle boşaltılması gerekmektedir.

LR İle Dolama Problemine (Parmaklarda Oluşan Kızarık ve Şişliklere) Yardımcı ve Destekleyici Ürünler

Parmaklarda Kızarık ve Şişlik eğer derinin tırnak yatağına ilerlemişse, ufak bir ameliyat yapılarak apsenin yarılması gerekmektedir. Ancak ağrılı ve iz bırakan bu ameliyatlar kimse tarafından tercih edilmemektedir. Bunun dışında bazı ilaçlar da bu hastalığı hafifletebilir. İlaçlarında ciddi yan etkileri bulunduğundan bu konuda yapılabilecek en mantılı yöntem bitkisel ve doğal yardımcı ve destekleyici ürünlerini öneriyoruz.

Onarıcı ve hücre yenileyici özelliği olan Aloe Vera ürünleri arasında Dolama problemine iyi gelen ürünler, LR markasının geliştirdiği bazı ürünlerdir. Bu ürünlerden LR Aloe Vera Konsantre Jel, içeriğindeki bitki özleri sayesinde Parmaklarda Kızarık ve Şişlik ile savaşarak durumun ilerlemesini durdurur ve iyileşme sürecini destekler. Ayrıca bu ürün cilde gerekli olan nemi sağlar ve ciltteki kuruluğun yok olmasına yardımcı olur. Bunun dışında Parmaklarda Kızarık ve Şişliğin iyileşme sürecine yardımcı ve destekleyici olan LR markasının LR Aloe Vera Propolis Krem bulunmaktadır. Bu krem bal arıları kullanılarak çiçek özlerinin ve balmumunun toplanması ve karıştırılması ile yapılmaktadır.

Ayrıca anti bakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde Dolama hastalığı dışındaki birçok cilt problemine de yardımcı ürünlerdir. Son olarak yine LR markasının ürünlerinden biri olan LR Aloe Vera acil Durum Spreyi, içeriğindeki %86 aloe vera sayesinde bu tür problemlerin iyileşme sürecine yardımcı olur.

Toplamda 12 farklı bitkisel öz içeren bu ürün sayesinde dolama rahatsızlığının iyileşme sürecine yardımcı ve destekleyici ürünlerdir. Bu ürünlerin tamamı bitkisel ve doğal ürünlerdir. Ayrıca LR markası 33 yıllık bir geçmişe sahip kökü bir marka olduğundan ve 28 ülkede ürün satışı yaptığından dünyanın en güvenilir markalarından biridir ve tüm ürünlerini yardımcı ve destekleyici olarak kullanabilirsiniz.

Özet Olarak Dolama İçin Kullanılması Gereken LR Ürünleri ve Kullanımı;

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir