Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Göz Çevresi Kırışıklıklar Nasıl Geçer

Günümüzde oluşan göz çevresi kırışıkları diğer bir adıyla mimik kırışıkları olarak ta bilinmektedir. Bu kırışıklıklar hem bayanlarda hem de erkeklerde oldukça kötü bir görünüme yol açabildiği gibi aynı zamanda ileri derecede can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Göz vücuttaki en hassas bölgelerden biri olduğu için kesinlikle uygulanacak tedavi yöntemlerinde dikkatli olunmalıdır. Yanlış uygulamalar ve tedavi yöntemleri gözlerin görme duyularında hasar oluşturabilir. Göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer ve bu kırışıklar neden oluşur? Şimdi bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız;

Göz Çevresi Kırışıkları Neden Oluşur?

Genellikle ayna karşısında gülümsediğiniz de veya bir arkadaşınızın gülümsemesini izlediğinize direkt olarak göz çevresinde derin kırışıkların oluşuna sizde şahit olmuşsunuzdur. Meydana gelen bu kırışıklıkların nedeni, göz çevresindeki kasların mimik hareketleri sonucunda kasılıp gevşemesi ile oluşur ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak derinleşir. Kasların üzerinde bulunan deri, kasların hareketleri nedeniyle yavaş yavaş kırılır ve kırışıklıklar kalıcı bir hale dönüşür. Çünkü yaş ilerleme faktörü de eklenince cildin kendini tedavi etmesi zorlaşır ve kırışıklardan kurtulmak bir kabusa dönüşür.

Tamda bu noktada cildin beslenmesine yardımcı olmak ve bu kırışıkların giderilmesini sağlama görevi yine bize düşer. Cildin nemli tutulması ve kuruluktan kurtarılması bu kırışıkların daha çabuk kaybolmasına ve daha geç oluşmasına yardımcı olacaktır.

Göz Çevresi Kırışıklarının Artmasına Neden Olan Faktörler

Göz çevresindeki kırışıkların artmasına yol açan etkenlerin başında güneş gözlüğü kullanmamak geliyor. Eğer güneşli havalarda güneşe maruz kalıyorsanız ve güneş gözlüğü takmıyorsanız, göz çevrenizdeki kırışıklar normalden 2 kat daha erken oluşacaktır. Çünkü güneşin göze vurması esnasında insanlar gözlerini kısar ve bu esnada göz çevresinde tıpkı gülerken olduğu gibi kırışıklıklar oluşur. Bu nedenle bir güneş gözlüğü satın almalı ve bütün sene aralıksız kullanmalısınız.

Diğer bir neden gözleri ovuşturmaktır. Genellikle yorgunluk veya uykusuzluk esnasında yapılan bu eylem kırışıkların daha çabuk belirginleşmesine yol açacaktır. Çünkü göz çevresindeki deri hem çok ince hem de çok hassas bir yapıya sahiptir ve ovuşturmak gibi sert müdahalelere karşı dayanıksızdır. Bu nedenle makyaj temizleme gibi durumlarda da dikkatli olmak gerekiyor. Göz çevresi kırışıkları artıran bir diğer faktör ise yüz üstü uyumaktır. Bunun nedeni yüz üstü iken olası bir kırışıklığın saatlerce bozulmadan beklemesi ve kalıcı bir hal almasına yol açmasıdır.

Zeitgard 2 Anti-Age Cihazı

Göz Çevresi Kırışıkları Nasıl Geçer?

Göz çevresi kırışıklıklar için çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiş ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi göz çok hassas bir bölge olduğundan çok dikkatli olmalı ve uygulanacak tedavi yöntemlerinin seçiminde seçici davranmalıyız. Bu alana kendini kanıtlayan ve kırışıkları büyük ölçüde yok eden LR markasının geliştirdiği Zeitgard 2 Anti-Age cihazı oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Bu ürünün cilt üzerindeki en belirgin etkisi, başlığının ısınıp öncelikle cilt gözeneklerini açmasıdır. Daha sonra ürün paketi içinde bulunan kremi sürüyor cildinize yediriyorsunuz. Bundan önce yaptığınız ısıtma ile gözenek açma işlemi sayesinde krem cilde hızlı bir şekilde nüfus ediyor. Daha sonra cihazı soğuk moda alarak kremli bölgelere uyguluyorsunuz. Soğutma işleminin yapılmasındaki amaç, açılan gözeneklerin tekrardan kapatılmasıdır.

Tüm bu işlemleri düzenli bir şekilde yaptıktan sonra göz çevrenizdeki kırışıklıkların gözle fark edilir derecede kaybolduğunu göreceksiniz. Cihazın en güzel özelliklerinden biri de daha ilk seansta etkili sonuçlar doğurarak kırışıkları büyük ölçüde yok etmesidir. Tüm güzellik uzmanlarının ilk tercihlerinden biri olan bu ürünün beraberinde gelen krem ise tamamen bitkisel ve doğal olduğundan hiçbir şekilde yan etki oluşturmaz. Bu nedenle her yaş gurubunda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bu arada konusu açılmışken size cihaz ile yaşadığım bir tecrübeyi de paylaşmak istiyorum. Zeitgard 2 Anti-Age cihazını tercih eden müşterilerim arasında özellikle Güzellik Salonları ve Kuaförler mevcut ve kendilerine ürünü verdikten bir kaç ay sonra ziyaret etmek istedim ve kendilerinden cihaz ile ilgili dönüşümlerin nasıl olduğu yönünde bilgi istediğim sırada estetisyen meslektaşlarımın bu cihazın çok hızlı sonuç verdiğini ve salonun müşterileri de bu cihazlardan sipariş vermek istediklerini bana söylediler. Açıkçası Zeitgard cihazı ile ilgili olumsuz hiç bir görüş almadığımı ve şimdiye kadar cihazı kime sattıysam çok memnun kaldıklarını bana bildirdiler. Bu durumda gerçekten çok memnun olduğumu ve böylesine kaliteli bir Alman firması ile çalıştığıma çok memnunum.

Zeitgard 2 Cihazı Kullanımı

Zeitgard 2 Cihazı Öncesi Sonrası Resimler

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir