LR WhatsApp
Menu

✅ ZEİTGARD indirim kampanya detayları için tıklayın


Kaşıntı Nasıl Geçer, Doğal Çözümler Nelerdir?

Kaşıntı Nasıl Geçer

Kaşıntı problemi günümüzde birçok insanın yaşadığı problemlerden biridir. Vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelebilen kaşıntılar, aynı zamanda tüm vücudu da sarabilmektedir. Oluşan kaşıntılar hafif, orta ve şiddetli derecelerde seyredebilir. Şiddetli kaşıntılar genellikle cildi tahriş edebildiği gibi, aynı zamanda kanamalara da yol açabilmektedir. Genel olarak kaşıntılar alerjilerden veya birtakım cilt hastalıklarından meydana gelmektedir.

Ancak kaşıntılar kesinlikle hafife alınmamalı ve zaman kaybetmeden bir uzmandan bilgi alınmalıdır. Çünkü cilt kanseri gibi ciddi hastalıkların belirtileri arasında da kaşıntı yer almaktadır. Şimdi sizlere kaşıntı nasıl geçer, nedenleri nelerdir ve ne yapılması gerektiği konusunda önemli bilgiler vereceğiz. Elbette öncelikle kaşıntının neden oluştuğunu bilmeniz, kaşıntının tedavisinde size yol gösterecektir. Bu nedenle kaşıntının neden oluştuğunu birlikte inceleyelim;

Kaşıntı Neden Olur?

Tıp dilinde ‘’pruritus’’ olarak adlandırılan kaşıntı, genellikle vücudun belirli bir bölgesinde kendini hissettirmektedir. Ancak inatçı olan kaşıntılar belli bir zamandan sora sinir bozucu seviyelere ulaşabilmektedir. Bununla beraber bazı özel durumlarda kaşıntılarla beraber cilt üzerinde kızarıklık ve kabarmalar gözlemlenebilir.

Kaşıntının başlıca nedenleri arasında egzama benzeri bazı cilt hastalıkları, mantar enfeksiyonları, böcek ısırmaları, bağırsak parazitleri, alerjik reaksiyonlar, hormonal değişimler ve sistematik hastalıklar gelmektedir.

Bunların dışında bağışıklık sisteminde meydana gelen anormallikler, karaciğer veya tiroid bezlerinde oluşabilen bazı hastalıklar da yine tüm vücuda etki eden bir kaşıntıya yol açabilmektedir. Ayrıca kurdeşen ve isilikte yine kaşıntıya neden olan sebepler arasında yer almaktadır. Kaşıntı vakalarının birçoğu tedavi edildiği takdirde yok olmaktadır.

Kaşıntının Nedenleri Nelerdir?

Kaşıntı problemleri birçok nedenden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Bunun için öncelikle bir alerji testi yaptırmak doğru olacaktır. Eğer herhangi bir maddeye karşı alerjiniz bulunuyorsa bu test sayesinde kolayca anlayabilmeniz mümkün olabiliyor. Çünkü kaşıntıların en büyün nedenleri arasında alerjiler gelmektedir.

Eğer kaşıntı probleminiz varsa ve bununla beraber döküntü gibi gözle görülür bir problem yaşamıyorsanız, kuru bir cilde sahip olabilirsiniz. Kuru ciltler kaşıntıya en elverişli ciltlerin başında gelmektedir. Bu nedene ılık su ile duş almak gerekmektedir ve sürekli cildi nemli tutmak büyük öneme sahiptir.

Bunun dışında cilt hastalıkları, güneş ışınları ve enfeksiyonlarda kaşıntılara yol açabilen etkenlerdendir. Güneş ışığına 15 dakika bile maruz kalmak direkt olarak bağışıklık sistemini harekete geçireceğinden kaşıntı belirtilerinin oluşması doğaldır. Ayrıca suçiçeği, kurdeşen, bit, uyuz, mantar, sedef hastalığı, kepek ve egzama gibi hastalıklarda kaşıntılara yol açabilmektedir.

Menopoz dönemlerinde hormonal değişiklikler oluşacağından karıncalanma hissiyatı oluşabilir ve kaşıntılar başlayabilir. Aynı şekilde gebelik dönemlerinde de bilinen bir kaşıntı problemi bulunmaktadır. Bazı ilaçlarda yine kaşıntılara yol açabilmektedir. Bunun dışında çeşitli iç hastalıkları kaşıntılara yol açabilmektedir. Bu hastalıkların başında çöl yak hastalığı, anemi (kansızlık), kronik böbrek rahatsızlıkları ve hoçkin lenfoma hastalıklar gelmektedir.

Benim Size Önereceğim Doğal Ürünlerden Bahsetmek İstiyorum.

Kaşıntı probleminde öncelikli olarak kaşıntının altında yatan nedenler bulunmalı ve tam olarak kaşıntıya neden olan problemin saptanması gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bir doktora görülmeli ve tedavi sürecine başlanmalıdır. Tedavi süresi boyunca kaşıntının şiddetini düşürmek içinde çeşitli doğal ürünler kullanılabilir.

Bu ürünler arasında LR firmasının geliştirmiş olduğu iki adet ürün kaşıntıyı azaltmaya yardımcı ve destekleyici ürünlerdir. Tamamen doğal olan bu ürünler bitki özlerinden elde edildiği için yan etki oluşturmazlar. Aloe Vera Acil Durum Spreyi ve Aloe Vera Konsantre Jel Krem kullanarak kaşıntıların azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda çeşitli cilt problemlerine karşıda korunmanızı sağlayacaktır. %83 Aloe Vera içeriğine sahip bu ürünleri kullanarak kaşıntı, kızarıklık ve çeşitli cilt rahatsızlıklarını büyük ölçüde kurtulmanıza yardımcı olur.

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu