Menu

WhatsApp’tan bize ulaşın tıkla!


Kılcal Damar Çatlaması Nasıl Geçer?

 

Kılcal Damar Çatlaması Nasıl Geçer

Kılcal Damar Çatlaması Nedir? Nasıl Oluşur?

Kılcal damar çatlaması, vücuttaki en ince ve içinde kan bulunan atardamarlar ile toplardamarların birleştiği küçük damarların çatlaması olayına denir.

Kılcal damarlardaki kan akışı vücutta bulunan diğer normal damarların kan akışı hızına oranla çok daha yavaştır. Bu damarların çatlaması, genişlemesi veya daralması deri üzerinde kızarıklık ve kırmızı çizgilerin oluşumuna yol açar.

Buda istenmeyen bir görünüm olduğundan tedavi edilmesi gerekir.

Kılcal damarlar genellikle şekillerindeki bozukluklar nedeniyle damarlardaki kan doku arasında toplanır ve ödemler oluşur.

Oluşan bu ödemler kılcal damarlarda şekil bozukluklarına yol açarak yırtılmalara ve dolayısı ile deride kanamalara neden olmaktadır.

Kılcal damarların ileri derecede genişlemesi bu dokulara çok daha fazla kan toplatacağından kan dolaşımı durma noktasına gelir, kan akışı zorlaşır ve kılcal damar çatlaması yani tıp dilinde varisler meydana gelir.

Şimdi sizlere kılcal damar çatlaması nasıl geçer ve bu konuda neler yapmak gerekir hepsini detaylı bir şekilde anlatacağız. Ancak bunun öncesinde kılcal damar çatlamasına yol açan faktörleri inceleyelim;

Kılcal Damar Çatlamasının Nedenleri?

Kılcal damarların çatlamasına neden olan onlarca farklı faktör bulunmaktadır. Bunların başında Obezite, bayanlarda östrojen ve hormon, sürekli ayakta durmak ve ayak üzerinde uzun süreli çalışmak geliyor. Genellikle ayaklarda görülen kılcal damar çatlamalarının başlıca nedeni de uzun süre ayakta durmaktır.

Ayaklara aşırı derece basınç binmesinden dolayı kılcal damarlar çatlamaktadır.

Oluşan kılcal damar çatlamaları beyaz tenli insanlarda cildin daha açık bir tende olmasından kaynaklı olarak daha belirgin bir şekilde görülür.

Genellikle kısa etek giymeyi seven bayanlarda çok büyük bir problem olarak görülmektedir.

Bacaklarda meydana gelen ciddi kılcal damar çatlamaları hayatı olumsuz etkiler, bacaklarda kramplara neden olur, ayakta uzun süre durmayı zorlaştırır ve bacak sendromlarına yol açar.

Kılcal damar çatlamaları 40 yaşın üzerinde olan insanlarda çok daha fazla görülen bir problemdir.

Yaşın ilerlemesi ile menopoz dönemlerinde alınan fazla kilolardan dolayı daha fazla oluşur, bu damarlar zayıflayarak genişler ve kanın aşırı şekilde basınç yapmasına yol açar.

Bu nedenle kılcal damarlar ciddi zararlar görür ve kanamalara yol açar. Derinin alt kısmında meydana gelen çatlamalar cilt üzerinde ciddi morluklara ve çürüklere yol açar.

Şimdi sizlere kılcal damar çatlamasına iyi gelen ve iyileştirmesine büyük yardımı olan Aloe Vera içerikli ürünlerden bahsedeceğim.

Öncesinde sizlere kılcal damar çatlaması problemi yaşayan bir arkadaşımın kullandıktan sonra nasıl sonuç aldığı ile ilgili sizlere bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Önerdiğim kişinin yüz yanak bölgesinde belirgin ve kızarık şekilde kılcal damarları görünüyordu ve bu estetik açıdan da özellikle yüz bölgesinde hiç hoş görülmeyen durumdur.

Bu yüzden arkadaşıma önerdiğim ürünleri kullandıktan sonra ise bana bir resim attı ve kullanım süresi olarak ta 2 hafta gibi bir sürede düzenli olarak kullanmış olup, kılcal damarlarında ciddi oranda iyileşme görülmüştür.

Kendisine doğal yardımcı ve iyileşme sürecini destekleyici LR ürünlerini önerdiğim için bana çok teşekkür ediyor ve kendisi gibi sorunu olan kişilere tanımasa bile üründen bahsediyor ve onlarında bu sorundan muzdarip olan kişilere çaresinin mucize iyileştirme yardımcı LR ürünlerinde olduğundan bahsediyor. Şimdi dilerseniz ürünlerimizi sizlere anlatalım;

LR Kılcal Damar Çatlaması Ürünleri

Bu ürünleri hangi durumlarda kullanabilirsiniz;

 • Yüzde kılcal damar çatlaması
 • Kolda kılcal damar çatlaması
 • Bacakta kılcal damar çatlaması
 • Kılcal damar çatlaması burun bölgesinde

Kılcal Damar Çatlaması için önerdiğimiz doğal yardımcı ürünler;

 1. LR Aloe Vera Box Set (3 ürün mevcut içerisinde) – dışarıdan destekleyici
 2. LR Aloe Vera Sivera Jel İçecek (Isırgan otlu) – içeriden destekleyici

 

Kılcal Damar Çatlaması Nasıl Geçer?

Kılcal damar çatlamaları günümüzde cerrahi operasyonlar ile kısmen tedavi edilebilmektedir. Ancak cerrahi operasyonlar genellikle insanlar tarafından tercih edilmeyen yöntemler arasında yer almaktadır. Bu nedenle en doğru ve en mantıklı yok bitkisel kozmetik ürünlerini kullanmaktır.

Bitkisel kozmetik ürünleri arasında ise 32 yıllık geçmişi ile ve 28 ülkedeki satış ağıyla LR Sağlık ve Güzellik ürünleri markası öne çıkıyor.

Firmanın geliştirdiği Aloe Vera Box Set ve Aloe Vera Sivera Jel İçecek (içeriden destek) sayesinde kılcal damar çatlaklarından kurtulmak mümkün olabiliyor.

Set içeriğinde bulunan 3 farklı bitkisel ve doğal ürün sayesinde kılcal damar çatlamaların’dan kurtulmanıza yardımcı ve destekleyici olur.

Bu arada kısa bir not düşmek istiyorum Aloe Vera sivera jel içecek ile ilgili bu ürünü bazı rahatsızlığı olan kişilerin kullanması uygun değildir.

Özellikle şeker hastalarının kullanması uygun değil bu yüzden ürünü almaya karar vermeden önce LR Aloe Vera Sivera jel içeceği kimler kullanamaz yazımızı okumanızı öneririm.

Aloe Vera Box Set içindeki ürünler ve özellikleri:

Setin içerisinde yer alan Aloe Vera Acil Durum Spreyi, yaklaşık olarak %83 Aloe Vera içermektedir. Bunun dışında kalan kısım ise 12 farklı bitki özünden oluşmaktadır.

Sette yer alan diğer bir ürün ise Aloe Vera Konsantre Krem, bu jel %91 Aloe Vera içeriğine sahip nadir ürünlerden biridir. Ayrıca yüksek oranda yaprak jeli içermektedir.

Cildi temizler, doğal haline kavuşturur, yaraları iyileşme sürecine yardımcı olur, pürüzsüz bir cilde kavuşturur, maksimum nem sağlar, kırışıklıkları azaltır ve en önemlisi de ödem dağıtmaya yardımcı olur.

Set içeriğindeki son ürün ise Aloe Vera Propolis Krem. İçeriğinde bol miktarda Aloe Vera bitkisinde bulunan jel bulunmaktadır.

Bu nedenle kılcal damar çatlaması gibi durumlarda yardımcı ve destekleyici ürünlerdir. Yüksek miktarda element, vitamin ve aminoasit içermektedir.

Setin içerisinde bulunan ürünlerin tamamı bitkisel ve doğal olduklarından dolayı yan etkisi yapma olasılığı çok azdır. Bu nedenle her yaş gurubunda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

35 Yorum var “Kılcal Damar Çatlaması Nasıl Geçer?

 • Merhaba, hakkınızda çok iyi yorumlar duyuyorum. banada yardımcı olursanız sevinirim. yüzümde soğuktan kızarıklıklar oluşuyor ve bazı zamanlarda ateş gibi yanıyor çok kuru bir cildim var. doktorlar atopik cilt olduğunu söyledi fakat doğru bir nemlendirici ve sakinleştiri bulamadım. tavsiyeniz varsa çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Demet hanım tabi ki size de yardımcı olmak isterim. Anlattığınız durum benim oğlumun ve kızımda da mevcut atopik ciltler çok hassas oluyor ve her ürünü kullanamıyorlar. Özellikle yıkandığınız şampuanların bile bu kızarıklıkların oluşmasında çok etkisi oluyor. İçerisinde bulunan kimyasallar ve asitler hassas cildinizi daha çok tetikliyor. Bu gibi durumlarda öncelikle sizin doğal ürünlerden yana olmanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki önereceğim ürünleri düşünün derim.

   Aloe Vera Şampuan
   Aloe Vera Konsantre Jel Krem günde 2 kere sabah akşam

   bu 2 ürünü kullanın sonucu lütfen bizim ile paylaşın.

 • Benimde bi sorum olucakti, gozumun altinda hafif bir iz kaldi. Ufak bi kazadan dolayi yuzumde çizik olustu ve o kısım kendiliginden hafif beyaz kaldi. Bunun icinde aloe vera box veya baska bisey önerirmisiniz? Ve gercekten etkisi olurmu, çünkü çok hassas bir cildim var. Son sorumda ne nadar kullanmaliyim bu ürünü? Şimdiden teşekkürler..

 • Mrb lar sibel hanim benim yuzumde de gül hastaligi var zeidgard 1 cihazi box set aloe vera peeling ve sivera icecegi kullaniorum ama aldigim kisi bni cok bilgilendirmedi acaba kullandigim urunler dogrumu ve etkisini kac gunden sonra farkederim acaba duzenli sekilde kullaniorum ve yuzumde puturlukler var zeidgard cihazi ii gelirmi acaba kullanali 10 gun oldu daha ama henuz cok bi fark yok cildimde beni bi bilgilendirseniz cok memnun olurum

  • Nazlı hanım Gül rahatsızlığı için Aloe Vera Box Set yeterli normalde Zeitgard 1 yüz temizleme cihazıdır ve cihaz ile gözeneklerinizi temizleyebilir ve siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Box seti de günde 2 kere sabah akşam uygulamalısınız. Eğer uzun sürede hala geçmez ise kullanmayı kesin her cilde uygun olmayabilir ürünler.

 • Benimde bir sorum olucakti, yuzumde hafif kucuk kucuk kirmizi kilcal damarlar var, bi darbeden sonra oluştu, bunun icin ne öneriyosunuz? Ve zamanla gercekten etkisi olurmu? Simdiden tesekkurlerr bilgileriniz icin

 • Mrb sibelnhanim benim de gözeneklerim çok. Açık ve canlı bir cildi yok ne kullanmalıyız

 • Merhaba, daha ben 9 yaşımdayken küçük kuzenim benim yüzümü çizmiştir. Nasıl olduysa orda bir damar çatlaklığı meydana geldi ve iz kaldı. Şuan 16 yaşındayım hala aynı şekilde duruyor ve artık ergenliğin psikolojisiyle beni rahatsız ediyor. İz gözümün hemen aldıktan ve sadece küçük bir nokta ama koyu bir renk. Hint dizilerini andıran bir durumda😆. Bahsettiğiniz ürünü kullanmak istiyorum ama ufak bir iz için kullandığım ürün yüzüme zarar versin istemiyorum. Yaşım daha çok genç pek bir şey sürmek istemiyorum,her yaş kullanabilir demişsiniz. Yardımınızı bekliyorum umarım cevaplarsınız😊😊😊

 • benimde yüzüm çok hassas cildimi gerdirdiğim zaman kılcal damarlar gözüküyor zaten burunumun ustundeki gerdirmedende gözüküyor onceden hiç yok tu bu kışta yuzumu8 soguksuyla yıkadım ve buz uyguladım sanırım bu yuzden olduu.ve cok siyah nokta var ve sivilceye donusuyorr bana önerebileceginiz urun varmıı

 • 16 yaşındaki oğlumda saç dökülmesi çok fazla benimde bacaklarımda kılcal damar çatlaması var ve giderek artıyor ne önerirsiniz.Şimdiden teşekkürler.

 • Merhaba, benim cildim karma. kılcal damarlarım da burun etrafında görünür durumda. Ve çok hassas bir cildim var . Bir kısmı kuru bir kısmı sivilceli. Kırmızı benek benek şeyler oluşuyo . Ne kullanmalıyım. Micro silver kullansam kılcallara iyi gelmez. Hepsini birden kullanmak riskli geliyor. Ne yapmalıyım? Tavsiyeniz var mı?

  • Saliha hanım önce cildinizdeki tahrişi azaltmak lazım bunun için sadece Aloe Vera Acil Yardım Spreyi ve Propolis Krem kullanın kısa sürede cildi dindirecektir. Daha sonrasında microsilver plus yüz bakım seti kullanabilirsiniz.

 • Merhaba benim de yaz döneminde çok sıcaktan dolayı yuruyusten sonra burun alt kısmında kılcal damarlarım çok belirginleşir beyaz tenli olduğum için . Çok rahatsız edici ne önerirsiniz tesklr .

 • Merhaba benim 7 yaşında oğlumum yüzünde kilcar damar çatlaması var bu ürünlerden kullanılır mi

 • Merhabalar Sibel hanım benim de vücudumda çatlaklar var bunun kalıcı bir çözümü var mı ne önerebilirsiniz uzun süredir elbise ve etek giyemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

 • Merhabalar oğlumun Göz altının 2 tarafıda kızarıklıklar var güneşde kızarıyor eyilince oralar kızarıyor utandıgın v.b herşeyde kızarıyor ve yakından baktım ufak ufak ınce ınce kırmızı kılcal damarlar oldugunu fark ettim burnunda ve göz alt kısımlarında yağ bezerli var yağlı bi cild yapısı var bunun onune geçemedik Tavsiyeleriniz Nerelerdir her ıkı tarafında kızarıklık var göz altı …

 • Merhaba ben Aloe Vera Box Seti kilcal damar icin kullanıyorum yalnız benim cenemde sivilceler çıktı kullandığım kremler de sivilceyi azdiricak yada zarar vericek bişey varmi sivilcelerin üstüne surebilirmiyim

 • Merhaba sizden bir cevap alamadım sivilce oluşumu kremler den önce olmuştu onu belirtmek isterim oluşan sivilcelerimin üstüne kullanılmi ins cevap verirsiniz

 • Teşekkür ederim 😊

 • Merhaba bende de yüzümde kilcal damar çatlaması var. Çok kızarıyorum. Bazen yüzüm ateş gibi yaniyo. Ne onerirsiniz

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir