Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk Altı karamaları birçok kadının en çok rahatsız olduğu problemlerden biridir. Zamanla aşırı şekilde kararan koltukaltları, yaz aylarında kısa kollu giysilerin giyilmesine engel olabilmektedir. Koltukaltında meydana gelen karamalar genellikle bir anda değil de, belli bir zaman geçmesi ile yavaş yavaş meydana gelmektedir. Bu karamaların birçok sebebi bulunduğu gibi uzun vadede tedavisi de mümkün olmaktadır. Şimdi koltukaltı karaması nasıl geçer ve nelere dikkat edilmelidir hep beraber inceleyelim.

Koltuk Altı Kararması Nedir?

Kısa tabirle koltuk altı kararması, koltuk altında koyu renkte bazı lekelerin oluşmasıdır denebilir. Koltuk altı karamaları genel olarak genetik bir durum olarak görülmektedir. Genellikle beyanlarda rastlanan bir problem olarak bilinse de, erkeklerde de yaygın olarak görülmektedir.

Genetik olması da doğrudan bazı insanlarda aşırı bazı insanlarda da hafif derecede kararma olarak görülmesine yol açmaktadır. Bu kararmalar hafif morluklar ile başlayarak tedavi edilmediği takdirde siyaha yakın bir renk alabilmektedir.

Genellikle erken müdahalelerde bu kararmalar ile baş etmek daha kolaydır. Bu nedenle kararmaların görüldüğü ilk andan itibaren müdahale edilmelidir. Kararmaların birden fazla nedeni bulunmaktadır. Öncelikle bu kararmanın altında yatan nedenleri bulmak, tedavinin süresini kısaltma açısından hayati öneme sahiptir. Şimdi koltukaltı kararmasının nedenlerine bir göz atalım;

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri Nelerdir?

Koltuk altı bölgesinin karamasına yol açabilen birçok etken bulunmaktadır. Bunların başında koltuk altı tıraşı gelmektedir. Çünkü jilet kullanılarak temizlenen koltuk altı bölgeleri zaman içinde sertleşerek derinin koyu bir renk almasına neden olabilir. Bu nedenle jilet kullanmak yerine ağda ile temizlemek daha doğru bir seçenek olacaktır.

Çünkü ağda kılları kökünden aldığı gibi aynı zamanda koltuk altı bölgesini ölü hücrelerden temizlemektedir. Bununla beraber piyasaya yeni yeni giren tüy dökücü kremlerde ağır kimyasal maddeler içerdiğinden kısa vadede koltuk altı bölgesinin kararmasına yol açabilmektedir.

Bunun dışında elektroliz yaptırmakta aşırı bir şekilde pigmentasyona neden olduğundan kesinlikle kaçınılmalıdır. Bunların dışında dar kıyafetlerin oluşturduğu sürtünme ile yine aynı şekilde kararmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca aşırı kilo, doğum kontrol hapları ve hijyen eksiklikleri de koltuk altında karamalara yol açabilmektedir.

Özellikle doğum kontrol hapları doğrudan hormon dengesizliklerine yol açabildiğinden koltukaltında kararmalara yol açabilmektedir. Ayrıca tip2 diyabet hastalığı da koltuk altı karamasına yol açan nedenlerden biridir. Çünkü diyabet hastalarında aşırı derecede insülin kanda dolaşmaktadır. Bu insülin maddesi pigmentasyona yol açtığından deri hücrelerinde toplanarak renk değişikliklerine yol açmaktadır. Bu nedenler arasında hijyende büyük öneme sahiptir.

Çünkü yeterince temizlenmeyen ciltlerde ölü hücreler doğrudan koltukaltı bölgesinde birikmektedir. Buda doğrudan kararmalara yol açmaktadır. Bu nedenle koltuk altı bölgesi kesinlikle ovalanarak temizlenmelidir. Ayrıca ovalarken aşırı basınç uygulamamak gerekmektedir. Çünkü aşırı basınç uygulamakta aynı şekil kararmalara yol açabilmektedir. Buda koltuk altı bölgesinin hassas olduğunu göstermektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca nazik davranmak çok önemlidir.

LR Markasından Koltuk Altı Kararmasına Doğal Çözüm!

Koltuk altı kararmaları ile ilgili tıp alanında çok fazla ilerleme olmamıştır. Ancak piyasada satılan birtakım cilt bakım ürünü bu konuda oldukça başarılı sonuçlar doğurmuştur. Ancak bu ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, alınan ürünün bitkisel ve doğal olmasına dikkat etmektir. Çünkü kimyasal ürünler faydadan çok zarar getirecektir. Koltuk altı kararmaları için en etkili ürünleri LR markası geliştirmektedir.

Özellikle sadece koltuk altı kararmalarına özel geliştirdiği LR Deo Roll On isimli ürün piyasadaki diğer tüm ürünlerden daha etkili sonuçlar doğurmaktadır. %15 aloe vera içeren bu ürün tamamen bitkisel ve doğal içeriklere sahip olduğundan en çok tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır. Aynı zamandan doğal ve bitkisel olduğundan hiçbir şekilde yan etki oluşturmaz. Ayrıca çok hoş bir kokuya sahiptir ve özel bir karımdan elde edilmiştir. İlk kullanımdan itibaren etkilerini kısa sürede gösteren bu ürün piyasadaki diğer tüm ürünlere oranla çok daha etkilidir.

Güzellik Uzm. Est. Sibel Ay LR Ekibi

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir