LR WhatsApp
Menu

✅ ZEİTGARD indirim kampanya detayları için tıklayın


LR’da başarılı olmanın ince sırları!

LR-Network-marketing

LR Health & Beauty doğrudan satış firmasına üye olanların veya üye olmayı düşünenlerin bu yazılarımı dikkatlice okumalarını rica ediyorum. Bu yazdıklarım LR’da veya başka bir network firmasında çalışanların başarıya ulaşmaları için bir basamaktır. Şunu unutmamak gerekir ki, eğer bir network marketing işi yapıyorsan en başta firmanı ve network sistemini iyi araştırman ve çözmen gerekiyor.

LR’da kendinize bir hedef koyun

1- LR firması ile çalışıyorsanız eğer sizde potansiyel bir zengin biri olma adayısınız. Evet yanlış duymadınız network işi yapan herkesin zenginliğe ilk adımı network işi yapması ile başlar. Özellikle network işi yapacak kişi doğru firmayı yani LR’ı seçer ise ilk etapta 12’den vurmuş olduğunuzu bilmenizi isterim. LR Alman firması olmasının yanı sıra 30 yıllık bir deneyime ve başarılı bir geçmişe sahip firma bu yüzden seçimimiz LR firması ve üye olduğunuzu varsayalım. İlk adımınız bu şekilde oldu ve 2.adımda ise kendinize bir hedef koymalısınız.

Eğer LR işinde başarılı olmak istiyorsanız bu hedefleri koyarak bu işi yapmalısınız. Hedef olmaz ise inanın LR işini belli süre yapar sonra bırakırsınız, ama kendinize hedef koyarsanız başarının kilidine anahtarı yerleştirmiş olursunuz. Bu arada hedefleriniz ne kadar belirgin ise gerçekleştirmeniz de bir o kadar fazla olur.

Mücadeleci olun pes etmeyin!

Diğer yazılarımda da paylaştığım gibi ”erken pes eden kaybeder” network işi yapıyorsanız kesinlikle mücadeleci olmanız gerekiyor. Üye olduğunuz ilk anda ben bir yere kadar çevremdeki kişileri LR’a üye yaparım ama daha sonra çevremdeki tanıdıklarım biterse ben nasıl üye yaparım? Bunu düşünen kişiler mücadele etmeyen ve network işini tam olarak anlamayan kişilerdir. Network işinde sınır yoktur arkadaşlar emin olun bende bu zayıf halkalara denk geldim ama hiç bir zaman zincirimi bütünlüğünü bozmadım, koparmadım! Ben hep inandım ve inanmaya da devam ediyorum. Çok şükür her geçen ayda primlerim de artıyor pw’lerim de.

Fakat ben mücadeleyi hiç bir zaman bırakmadım ve çevremdeki kişiler ile kendimi sınırlamadım. Bir kere şunu baştan belirtmeliyim ki, bu işte çekingenliğinizi yenin, utangaçlığınızı yenin, çelişkide kalmayın direk içinizden geçeni yapıp atağa geçin. Mücadeleye bu şekilde başlayabilirsiniz. Mesela potansiyel birini gördünüz bir markette veya gittiğiniz bir çay bahçesinde sizi tersleyecek diye düşünmeyin. Size kötü göz ile bakacak diye düşünmeyin, siz en güzel mesleği yapıyorsunuz ve pazarladığınız ürünler de basit ürünler değil.

Alman markasını vurgulayacak ve göğsünüzü gererek ürünlerden bahsedeceksiniz. Emin olun bahsettiğiniz 10 kişiden en az 3’ü size geri dönecektir. Burada pes etmek en kolay yoldur, bu yüzden pes etmeyin dediklerimi uygulayın üyeleri yaptıkça size daha da çok öz güven gelecek ve bu işin sırrının bir parçasını daha çözmüş olacaksınız.

LR’da programlı çalışmak önemli

Evet kendinize bu iş için ayırdığınız zamanı ve bu zaman içerisinde neler yapılması gerektiğini hepsinin programını yaparsanız eğer bu işi daha düzenli olarak yapmanın verdiği rahatlık ile işinize daha net odaklanacaksınız. Programlı çalışmanın size getireceği artıları da zaman içerisinde sizler de göreceksiniz. Mesela sizin çevrenizdeki kişilere LR’dan bahsedeceksiniz ve bu kişileri sadece LR’a ait bir ajanda tutarak bu ajandaya liste olarak yapabilirsiniz. Ayrıca listenize ilk etapta aranacakları ve potansiyel olarak düşündüğünüz kişileri yazın. Bu sayede sırası ile LR işinden bahseder ve düzenli olarak kime anlattığınızı ve kimleri üye yaptığınızı not ederek kafanızı netleştirmiş olursunuz.

Bahane üretmeyi bırakın

Genel de network işini tam olarak benimseyemeyen kişiler olur ve aslında ne kadar karlı ve geleceğe dönük güzel bir yatırım olduğunu bildikleri halde ”ben yapamayacağım” şu şu nedenden dolayı şeklinde bahaneler üretirler ve böylesine güzel bir işi elinin tersi ile iterler. Bunu yapmak en büyük yanlıştır ve kesinlik ile LR’a üye olduysanız bahane üreterek LR’dan ayrılmayın. En azından gerçekçi olun bu işte başarılı olanlar Türkiye’de özellikle şu dönemde büyük patlamalar yapıyor ve çok ciddi rakamlar kazanıyorlar. Bunları göz önünde bulundurun ve bu işin bahanesi olmadığını da bilin.

LR hakkında dersinizi iyi çalışın

Siz LR üyesi olarak firmanızı çok iyi tanımanız gerekiyor. Eğer bu adıma kadar hala LR yapmayı kafanıza koyduysanız burayı da mutlaka dikkatlice okuyunuz. LR üyesisiniz ama ürünler hakkında veya şirket geçmişi hakkında bilginiz az. Burada karşı tarafa aktaracağınız bilgiler çok önemlidir ve network işi de burada esas alınarak başlıyor. Siz firmanızı tam detaylı olarak öğrenmelisiniz ki, karşınızdaki anlattığınız kişiye güven verebilesiniz.

Ayrıca LR’da bilgisi olmayan üye yapıyor ve daha sonrasında alt üyesine yeterli desteği veremiyorsa eğer, altınızdaki üye nasıl bir bir başkasını üye yapacak? Yani LR’a üye olmadan önce de sizi üye yapacak olan iş ortağını iyice araştırmanızı ve size sponsor olacak kişinin de gerekli bilgiye sahip mi, değil mi? bunları öğrenin. Tabi bu önemli ama sizinde zaman içerisinde desteği aldıktan sonra kendinizi geliştirip LR ile ilgili derslerinizi iyi çalışıp, sizde olan bilgilerin gücü ile karşınızdakine tam olarak nasıl bir ürün pazarladığınızı ve firmanızın gücünü anlatın.

LR’da pozitif düşünmek önemli

Ben pozitif enerjinin verdiği güce inanarak diyorum ki, etrafınızda size negatif enerji verecek ne varsa yok edin veya uzaklaşın. Bilmiyorum bir kitap var The Secret (Sır) bu kitabı okudunuz mu? bu kitabı sizlere şiddet ile okumanızı tavsiye ediyorum. Ben bu kitabı okuduktan sonra hayatımda pek çok şey değişti ve hayata bakış açımı da değiştirdim. Evrene yollayacağınız enerji çok önemlidir arkadaşlar, negatif enerji yayarsanız hayatınız da negatif olumsuzluklar çok olur. Pozitif enerji yayarsanız emin olun çoğu istediğiniz veya hayalleriniz gerçek olur. LR’a inanın ve LR ile ilgili pozitif düşünmeye ve kalmaya devam edin.

LR’da paylaşımcı olmak

Unutmamalı ki, LR doğrudan satış firması ve bu çatı altında herkes iş ortağıdır. Bu yüzden kimse kimseye kuyu kazmaya çalışmasın ve paylaşımcı olun. Bazen LR ile ilgili yanlış şeyler duyuyorum, işte sen benim üyemi aldın, onu ben üye yapacaktım, LR ile ilgili düşündüğü bir projede onun işini baltalamak, bunlar yanlış hareketler arkadaşlar LR düşündüğünüz gibi bir rekabet ortamı değil. Daha doğrusu network işi rekabet ile dönen bir iş şekli değil. Siz paylaşımcı olacaksınız ki, yolunuz LR’da açık olsun. Emin olun yaptıklarınız iyiliklerin, paylaşımların karşılığını fazlası ile alacaksınız. O yüzden kendiniz ile birlikte, ekibinizdeki kişilerin de gelişmesine yardımcı olun. Bir ekibin başarısı paylaşımdan geçer…

LR’da dürüstlük ilk sırada!

LR firması ile çalışıyorsanız kesinlikle dürüst olmalısınız. Biri size bu ürün bana iyi gelir mi? diye sorduğunda eğer gerçekten gelmiyor ise alternatif ürünlere yönelmeyin veya şansınızı zorlamayın. Çok doğal bir şekilde sizin sorununuz doktorluktur, bu yüzden size LR ürünlerinden öneremeyeceğim. Şeklinde yaklaşırsanız eğer karşı tarafında takdirini kazanmış olursunuz emin olun. Başka bir sebepten veya cilt rahatsızlığından dolayı o sizi yine bulacaktır ve sizi başkalarına da önerecektir. Dürüst bir LR üyesi her zaman başarı yolunda en hızlı ilerleyendir. Siz siz olun sakın karşınızdaki kişiye de LR üyelik konusunda ısrarcı olmayın. Çünkü LR’ın kalitesi ve sonuçları ortada kısacası mücadele edin ama bezdirmeyin!

Bağımsız İş Ortağı Güzellik Uzm. Estetisyen Sibel Ay

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu