Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Nasır Nasıl Geçer, Doğal Çözümleri Nelerdir?

https://www.isortagiol.com/

Çeşitli cins ve boylarda ortaya çıkabilen bir çok nasır çeşidi bulunmaktadır ve insanlara ciddi sıkıntılar vermektedir. Bunun dışında kötü bir görünüme neden olan nasırlar, aynı zamanda şiddetli ağrılara neden olabilmektedir.

Nasırın türü ne olursa olsun, baş edebilmek için ilk olarak nasır oluşumunun nedeni araştırmalı, tanımalı ve bilinçli davranmalısınız. Gündelik hayatı olumsuz etkileyen nasır nasıl geçer, tedavi yöntemleri nelerdir hep birlikte bir göz atalım;

Nasır Nedir?

Nasırların oluşmasının asıl nedeni, vücudun o kısmına yardımcı olmaktır. Basınç veya cilt sürtünmesi nedeniyle bazı bölgelerde tahriş oluşumu hissedildiği zaman deri kalınlaşır ve tep gösterir.

Bu sayede o bölgede bir kalkan görevi görerek korumaya alır. Buda nasırın asıl amacının cildi korumak olduğunu göstermektedir.

Genellikle nasıl oluşan bölgeler ağırlıklara maruz kalan bölgelerdir. Bu kalınlaşmalar sadece ayaklarda görülmez. Ancak çoğunlukla ayaklarda görüldüğü için adından en çok söz ettiren nasır türü ayak nasırlarıdır.

Basınç ve sürtünmeden kasıt; aşırı dar ya da sıkı bir ayakkabı, çok sert zeminlerden oluşacak sürtünmeler ve hatta iki parmağın sıkışma sonucu ve sürtünme sonucu kalınlaşmasıdır.

Anlattığımız örneklerdeki sürtünmeler ve basınç direkt olarak kalınlaşmaya, yani nasır oluşumuna yol açar. En fazla görülen nasır ‘’Helloma Dura (HD)’’ olarak isimlendirilen ve yürürken parmaklarınızın üst kısmının ayakkabıya temas etmesinden dolayı oluşan nasırdır.

Nasır Neden Oluşur?

  • Ayak yapısı ile uyumsuz olan ayakkabıların giyilmesi
  • Çok sıkı ayakkabılar
  • Yüksek topuk ayakkabılar
  • Ayak parmağında meydana gelen deformasyonlar
  • Yalın ayak dışarıda yürümek
  • Ayakların çok fazla kemikli bir yapıda olması
  • Yanlış basma ve yürüme hareketleri
  • Sık Rastlanan Nasır Belirtileri

Nasırların birden fazla belirtisi olabileceği gibi, hiçbir şekilde kendini belli etmeyen ağrısız nasırlarda bulunmaktadır. Fakat nasır oluşurken çoğunlukla ilk belirtili nasır kısımlarında daha kesin ağrılıdır. Ancak daha hafif nasırlarda basınç ortadan kalktığı zaman ağrılarda ortadan kalkmaktadır. Ancak geniş ve derin nasırlarda oluşan ağrılar çok daha keskin ve rahatsız edici olmaktadır. Oluşan ağrılara bağlı kalınlaşmalar meydana gelir. Nasırlar çoğunlukla zararsız olsalar da, ağrılı olanlarının muhakkak tedavi edilmeleri gerekmektedir.

Sert nasırlar, yoğun bir merkezi (kökü) olan ve sertleşmiş deri tabakalarıdır. Genellikle ayak parmaklarının üst kısımlarında, küçük parmağın kenarında ve üst kısımlarında ya da ayakların altında meydana gelmektedir. Yumuşak nasırlar, ortalama 1 ile 4 santim çapında, kızarmış ve duyarlı bir kısım olarak görülmektedir.

İnce ve bir o kadar pürüzsüz bir merkezleri bulunmaktadır. Çoğunlukla ayak parmaklarının dış kenarında meydana gelmektedir. Tohum nasırları ise, çoğunlukla topukların arka ve yan kısımlarında meydana gelebilen nasır türleridir. Bu nasırlar genellikle ölü cilt hücrelerinden oluşmaktadır.

Nasırların Tedavi Yöntemleri?

Nasırların tedavisinde genellikle doktorlar salisilik asit içeren bazı nasır bantlarını önermektedir. Ancak bu bantları kullanırken çok dikkatli olmak gerekir. Bunun dışında çeşitli sıvılarda önerilmektedir.

Ancak bu ilaçlar asit içerdiklerinden, nasırsız bölgelere temas etmeleri durumunda ciddi hasarlara yol açabilmektedir. Özellikle bir takım ilaçlar sürüldükleri yerlerde DNA sentezini durduklarından çok dikkatli kullanmak gerekir.

Bitkisel Ürünler Üreten LR Bu Konuda Başarılı!

Tüm bu problemler ile karşılaşmamak için ve kısa sürede nasırlardan etkili bir şekilde kurtulmak için en doğru yöntem yine piyasada satılan bazı kozmetik ürünlerini kullanmaktır.

Çünkü bu ürünler bitkisel ve doğal olduklarından yan etki oluşturmaz ve sağlığınızı tehlikeye atmazlar.

Bu ürünleri en iyi şekilde geliştiren LR markası, bu alanda çok etkili ürünleri piyasa süren köklü firmaların başında gelmektedir.

Bu ürünlerin başında Aloe Vera Acil Durum Spreyi gelmektedir. Bunun dışında Aloe Vera Dermaintense Krem de nasırlar üzerinde oldukça etkilidir. Ayrıca Aloe Vera Sivera içeceğin ısırgan otlu olanı içten tedaviler için oldukça etkili ürünlerden biridir.

Bu ürünler nasırlar ile savaşırken aynı zamanda çeşitli cilt problemlerini de ortadan kaldırmaktadır. Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan bu ürünleri kullanarak sizde nasırlarınızdan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz.

Nasır sorunu yaşıyor ve bitkisel ürünlerimiz ile ilgileniyorsanız eğer aşağıdaki formu doldurunuz.

Güzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir