Menu

Nedir Bu ”Aloe Vera” Mucizesi?

Nifertiti-Aloe-Vera-1

Aloe Vera ile ilk kez tanışanlar ve hatta Aloe Vera adını daha yeni duyanlar bile olduğunu bildiğim için sizlere Aloe Vera ile ilgili bir yazı oluşturmak istedim değerli okurlarım. Özellikle LR’ın Aloe Vera bitkisine ağırlık verip hemen hemen bütün ürünlerinde ki kullanmasının sırrı nedir? Aloe Vera bitkisi doğru karışımlar ile kullanıldığında gerçekten de mucizeler yaratabiliyor mu? Bütün aklınıza takılan soruların cevabını bu yazımda sizlere anlatmaya çalışacağım.

Aloe Vera bitkisini genel olarak anlatmak gerekir ise aloe vera’nın yaprakları değil ama yaprağı kırdığınızda içerisinden çıkan o jel işte mucizenin merkez noktası o jel olduğunu söyleyebilirim. Yapışkan ve jölemsi bir bitkisel sıvıdır ve dediğim gibi doğru kullanıldığında cilt üzerinde etkisi çoktur. Bazıları kendi evinde Aloe Vera bitkisi yetiştiriyor saksılarda ve yapraklarını kırıp içerisinden çıkan jeli’de cildine sürüyorlar. Kimine göre bu doğru, kimine göre de yalnız başına etkisi yok.

Bana göre Aloe Vera jeli tek başına da kullanıldığında cildinize sağlık katacağı kesindir. Sonuçta bu jelin hücre yenileyici özelliği olduğundan dolayı cildiniz ile temas halinde hücrelerinizi sağlamlaştıracağına ve yenileyeceğine inanıyorum. Bu sayede kırışıklıkların oluşmasını engeller ve cildinizde eğer bir rahatsızlık var ise onun iyileşmesine yardımcı olacaktır. Pek çok faydası olan ve insanların iyileşmesi yönünde sunulan bu mucize bitkinin değerini bilmeliyiz diye düşünüyorum.

Aloe Vera Bitkisi Nerede ve Nasıl Yetişiyor?

Öncelikle bu bitki hakkında bir bilgi daha vermek istiyorum Aloe Vera bitkisi ”aloaceae”ailesine ait bir bitkidir. Ana yurdu ise Afrika kıt’asıdır. Ülkemizde ise güney batı ve güney bölgeleri yani sıcak bölgelerimizde yabani olarak yetişmektedir. Özellikleri arasında 30 cm kadar uzayabilmektedir. Bu bitkiyi bazı bölgelerde kültürü yapılarak süs bitkisi olarak ta kullananlar mevcuttur. Aloe Vera bitkisinin kimyasal bileşenlerini incelediğimizde ise içerdiği pek çok etkili bileşenler olduğu gözlemlenmiştir. Lignin, vitamin, saponin, mineral, monosakkaridler, polisakkaridler, yağ asitleri, anthraquinon, salisik asit ve aminoasitler gibi çok çeşitli faydalı etken maddeler olduğunu söyleyebiliriz.

Eski Çağlarda Tedavi Yöntemi Olarak Kullanıldı!

Aloe Vera bitkisinin geçmişi 5.000 yıla dayanmaktadır. Eski çağlarda da tedavi amaçlı olarak kullanıldı ve günümüzde de hala kullanılmaktadır. Mucize vasfını hiç bir zaman kaybetmeyen bu özel bitki günümüzde de popüler olarak gelmesinin nedeni de bellidir. Eski Mısırlılar tarafından bu bitki için ”Ölümsüzlük Bitkisi” adı verilmiştir. Aloe Vera firavunların cenaze törenlerinde kullanılmıştır. Ayrıca dikkat çeken bir diğer konu ise Nefertiti ve Kleopatra’nın güzelliklerini bu bitkiye borçlu oldukları söylenmiştir. Kleopatra’nın güzelliğinin sırrının aslında Keçi sütü ve Aloe Vera bitkisi karışımı banyosuna borçlu olduğu rivayetlere göre söylenmektedir.

LR Health & Beauty ürünlerini İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALAMAZSINIZ YASAKTIR. LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatı ile veya %40 İNDİRİMLİ OLARAK ÜYELİK AVANTAJLARINDAN yararlanabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

ÜYELİK ÜCRETİ VE AYLIK KOTA ZORUNLULUĞU YOK!

LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili avantajları kaçırmayın. Üye olan kişiler LR ürünlerine %40 indirimli sahip oluyor ve %40 kar ile satış yaparak ek gelir elde ediyor. İndirimli ürün alma hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz. LR ürünlerini incelemek için LR katalog bağlantımıza bakabilirsiniz.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY LR Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resim Yükle (sadece JPEG format ekleyebilirsiniz.)