Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Diz ve Dirseklerdeki Egzama için tavsiye ettiğim LR ürünleri

 

Dilerseniz öncelikle bu cilt rahatsızlığını tanıyalım;

Egzama problemi, cilt problemleri içinde kendinden en çok söz ettiren problemler başında gelmektedir. Halk arasında bu cilt problemi ile ilgili onlarca iyileştirme yöntemi geliştirilmiş ancak kesin bir sonuca ulaşılamamıştır. Özellikle cilt üzerinde kötü bir görünüme neden olan bu problem sosyal hayatı olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda sağlık açısından da ciddi riskler taşımaktadır.

Rahatsızlığın Egzama adı almasında etkili olan en önemli unsur tipik belirtileridir. Bu belirtiler kırmızı-pembe, hafif kabarık bir zeminde yerleşik olan ince, beyaz, parlak, kuru ve irice kepeklerdir. Bu belirtiler genellikle 1-2 mm ile 30-40 cm arasında değişmektedir. Sadece 1 adet görülebildiği gibi birden fazla görülme ihtimalide bulunur. Nadirde olsa tüm vücuda yayılan tiplerine rastlanabilir. O zaman Cilt Döküntüsü nasıl geçer, nasıl tedavi edilir detaylı bir şekilde ele alalım;

Egzama Probleminin Özellikleri

Bu problem genel olarak çocuklarda daha az rastlanan bir durumdur. Tipik belirtileri daha çok kollar, bacaklar ve gövde kısmında görülür. Ayrıca doktor olmayan kişiler bile fark edilmesi kolaylıkla teşhis edebilir.

Avuç içinde, saçlı derilerde, büklüm yerlerinde ve avuç içlerinde oluşanlar ise mantar hastalığı ve egzama gibi faklı hastalıkları taklit ederler. Ayrıca bazı durumlarda doktorlar bile bu durumu ayırt edememektedir.

Ancak cilt problemleri uzmanları bu konuda oldukça deneyimlidir ve tanı için yeterli bilgiye sahiptirler. Problem tırnak bölgelerinde de yetişebilir ve sadece tırnak bölgesinde oluştuğu da gözlemlenmiştir. Tırnaklarda renk değişikliği, kalınlaşma ve çukurcuklar meydana gelebilir.

Egzama probleminin kesin nedeni belli değildir. Genellikle kalıtımın %60 ile 70 oranında geçerli olması esas alınır. Kalıtım ile bağlantılı olsun veya olmasın, sedefin yatkın bir zemini bulunur ve çeşitli çevre faktörleri de yine bu zeminin üstünde etkili olmaktadır. Fakat bu faktörler işçinde en çok bilineni psikolojik olanlarıdır.

Egzamayı Tetikleyen Faktörler

* Sıkıntı ve ani şoklar

* Sevgi eksikliği ve gerginlik

* Diş çürümeleri ve bademcik iltihaplanmaları

* Anne ve çocuk arasındaki ilişki bozuklukları

* Sürtme ve idrar yolu iltihaplanmaları gibi mikrobik odaklar

* Çarpma ve kaşınma benzeri zedelenmeler sedef hastalığını tetiklemektedir veya alevlendirmektedir.

Egzama problemine tavsiye ettiğim LR ürünleri;

Bu cilt probleminin iyileşmesinde tam olarak problemin nedeni bilinmediğinden kesin bir çözüm ve tedavi yöntemi bulunmamaktadır.

Genel olarak cilt problemlerinin birçoğu tedavi edilebilir durumda değildir ve çoğu zaman alternatif tıp tercih edilmektedir.

Bunun dışında piyasada satılan bazı cilt bakım ürünleri bu konuda oldukça etkili sonuçlar doğurabilmektedir. Ancak bu ürünleri alırken muhakkak bitkisel ve doğal olanlarını tercih etmek gerekir.

Cilt problemleri konusunda kendini ispatlayan en güvenilir markaların başında LR markası gelmektedir. Markanın ürettiği bazı ürünler bu Egzama üzerinde iyileştirici etkilere sahiptir. Özellikle Aloe Vera Dermaintense Krem diğer bir adıyla Egzama Kremi olarak bilinmektedir.

Egzama problemini gidermede yardımcı ve destekleyici kremlerden biri olan bu ürün, sabah ve akşam bir defa olmak kaydıyla Egzamalı bölgelere sürülmesi halinde, Egzamayı hafiflettiği görülmüştür.

Kesin çözümler üretmese de, Egzama gibi problemlere destekleyici özelliği sayesinde iyileştiren bir bitkisel içeriğe sahiptir ve tamamen doğal olduğundan yan etkisi bulunmuyor.

Markanın diğer bir ürünü olan Aloe Vera Acil Yardım Spreyi, büyük oranda Aloe Vera içerdiğinden dolayı yıpranmış, tahriş olmuş kuru ciltlerde ve yanıklarda oldukça etkilidir.

Toplamda 12 çeşit bitki özünü içinde barındıran bu ürün, aynı zamanda cildin uzun vadede nemli kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca saç bakımından böcek ısırmalarına, kepekten Egzamaya kadar birçok alanda yardımcıdır.

Diğer bir ürün ise Aloe Vera Sivera İçecek (ısırgan otlu)’dur. Bu ürün genel olarak içten tedaviye takviye amaçlı tavsiye edilmektedir. Ayrıca eklemlerde sıvı yetersizliği, boyun ve bel fıtıkları ve bel ağrılarına da yardımcı ve destekleyici üründür.

Ürünlerimiz ilaç değildir. Sadece destek ürünü olarak kullanabilirsiniz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir