Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Sivilce Nasıl Geçer, Doğal Çözümleri Nelerdir?

https://www.isortagiol.com/

Herkesin sıkıntı yaşadığı Sivilceler ile ilgili bu yazımızda sivilcelerin nasıl oluştuğunu ve en hızlı nasıl tedavi edilir en doğal şekilde nasıl sivilcelerden kurtuluruz? bu gibi soruların cevabını vermek istedim. Ekibimin de çok ısrar etmesi üzerine bunu yazıya dökmek artık benim için şart oldu da diyebiliriz:) Bu arada ben Estetisyenlik deneyimlerimde bu sivilceler yüzünden çok eğitimler görmüştük ve burada bilgilerimi de sizler ile paylaşmak bence güzel fikir olduğunu düşündüm. Ayrıca LR ürünleri ile sivilce ve akne problemleri artık dert olmayacak ve gerçekten başarılı bir ürün olan Microsilver Yüz Yıkama Setinden sizlere bahsedeceğim. Buyurun yazımızın devamına…

Sivilceler en çok rastlanan cilt problemlerinden biridir. Genellikle ergenlik dönemlerinde baş gösteren bu yağlı ve iltihaplı cilt lekeleri, doğru şekilde tedavi edilmediği ve yanlış uygulamalara maruz kaldığı zaman kalıcı lekelerin oluşmasına neden olabiliyor. Sivilceler genellikle derinin en yağlı kısımlarında meydana gelir. Bu nedenle yağlı ciltlere sahip insanlarda sivilcelerin yoğunluğu daha fazladır ve görülme oranı daha yüksektir. Ancak yağlı ciltler her ne kadar sivilce gibi cilt problemlerini oluşması için uygun bir cilt tipiyse de, dünyadaki en geç kırışan ve yaşlanan cilt tipidir. Şimdi sizlere sivilce nasıl geçer tedavi yöntemleri nelerdir detaylı bir şekilde anlatacağız;

Sivilceler genellikle 12 ile 18 yaşları arasında çıksa da, hem erkek hem de bayanlarda tüm yaş guruplarında ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca genel olarak toplum içinde yaklaşık %80 oranında görülmektedir.

Sivilceler Nasıl Oluşur?

Ergenlik dönemlerinde deri altında bulunan yağ oranı yükselir ve yağ bezlerinin bozulmasına yol açar. Bunun sonucunda da deri üzerinde kızarmış şişlikler meydana gelir. Özellikle de yüz kısmındaki sivilceler, doğru şekilde tedavi edilmezse ileride ciddi cilt lekelerine dönüşebilir. Buda direkt olarak fiziksel görünümün bozulmasına neden olur. Sivilcelerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bazen beyaz bazen ise siyah noktalar halinde meydana gelir. Ancak bu durum genellikle hafif şiddetli olur.

Ciltte bulunan yağ bezlerinin çoğu kıl köklerinde yer almaktadır. Ayrıca bu bezlerin ciltte açılan bazı kanalları bulunmaktadır. Bu kanalların tıkanması doğrudan sivilce oluşumuna yol açmaktadır. Ayrıca yağ bezlerinden sebum adındaki bir madde salgılanmaktadır. Bu madenin asıl görevi cildi korumaktır. Ancak bu madde kıl köklerinden dışarıya çıkamadığı zamanlarda birikerek sivilce oluşumuna neden olur. Bu kısımda toplanan bu madde ölü hücrelerin vücuttan dışarıya atılmasını engelleyerek tıkanmasına neden olur. Bu sayede bakteri üremesi için en uygun ortam oluşmuş olur.

Sivilceleri Arttıran Faktörler

Sivilcelerin oluşumunda sadece bir faktör etkili olmaz. Birden fazla faktörün toplanmasıyla sivilceler meydana gelir. Anne ve babalarda bu sorunun olması demek, kişinin daha büyük bir risk altında olduğunu gösterir. Bunun dışında sivilcelerin çoğalmasında hormonlarında büyük bir etkisi bulunur. Özellikle böbrek üstü bezlerinden üreyen androjen gurubu hormonlar aşırı şekilde sivilce oluşumunu arttırır. Bunun dışında güneş ışığı, stres ve sivilce sıkmak gibi faktörlerde oldukça etkilidir. Güneş ışığı normal şartlarda sivilcelerin kaybolmasını sağlasa da, uzun süre güneş ışığına maruz kalmak bunun aksine neden olacak lekelerin çoğalmasına yol açacaktır.

LR Microsilver Yüz Bakım Seti ile sivilcelere veda!

Öncelikle sivilceler için evde hazırlanan doğal losyonları ve maskeleri bir kenara koyun. Çünkü bu karışımlar etkilerini yıllar boyu kullanımlar ile göstermektedir. Buda sizi sivilcelerden kısa vadede kurtaramayacağının ispatıdır. Bunun dışlında kullanılan bir takım ilaçlarda yan etki gösterdiklerinden fazla önerilmemekle beraber tercih edilmezler.
Sivilce tedavisinde en etkili ve en hızı sonuçları alabileceğiniz tek yöntem kozmetik ürünleridir.

Ancak bu ürünleri alırken de seçici davranmanız gerekir. Bizim tavsiyemiz, Microsilver Plus Yüz Bakım Setidir. Set içinde iki adet ürün bulunuyor. Bunlardan biri Microsilver Plus yüz yıkama kremi, diğeri ise Microsilver Plus yüz kremidir. Bu ürünler 3 temel etken madde içermektedir. Bunlar çinko bileşenleri, saf gümüş ve dekspentenoldur. Bu ürünler kesinlikle boya ve kimyasal madde içermediklerinden hiçbir yan etkiye neden olmuyorlar.

Özellikle sivilce ve akne problemleri için oldukça başarılıdır. Yüz yıkama kremi yağlı ciltlerdeki yağ oranını düşürürken aynı zamanda cildin temizlenmesini sağlıyor. Yüz kremi de cildin akne ve sivilcelerden kurtulup eski sağlığına yeniden kavuşmasını sağlıyor. Eğer sizin de sivilce ve akne gibi cilt problemleriniz varsa ve kısa sürede sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, kesinlikle bu ürünleri denemelisiniz.

Güzellik Uzm. Est. Sibel Ay LR Ekibi

Sizlerde LR ile benimle aynı yolda yürümek isterseniz eğer ekibimde sizleri de görmek isterim. Detaylar için bana WhatsApp numaramdan ulaşabilirsiniz: 0532 435 2117

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

2 Yorum var “Sivilce Nasıl Geçer, Doğal Çözümleri Nelerdir?

  • slm sibel hanım sivilceli bir cilt microsilver seti kullanıyorum sivilceli cilde zeitgart2 cihazı kullanılırmı?

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir