Menu

WhatsApp'tan Mesaj Gönder!


Uçuk Nasıl Geçer? (Doğal Çözüm Burada!)

Uçuk Nasıl Geçer

Evet sizlere bu yazımda Uçuk ile ilgili detaylara yer vereceğim. Öncelikle uçuk nasıl oluşur ve neden oluşur bunun gibi detayları sizler ile paylaşacağız. Yanı sıra uçuğun oluşmaması için ve oluştuktan sonra hızlı bir şekilde nasıl kurtuluruz bunların yollarını sizlere anlatacağım. Tabi ben kendim LR firması ile çalıştığım için buna özel doğal olarak üretilen çok özel bir kremi de sizlere anlatacağım. Dilerseniz aşağıdaki yazımızda sizlere detayları anlatayım…

Genellikle sabahları uyandığımızda dudağımızın iç veya dış kısmında meydana gelen uçuklar tedavi edilmediği takdirde günlük yaşamı olumsuz etkilediği gibi yaşam kalitesini de düşürebilmektedir. Oluşan uçuklar genellikle deri altında sıvı birikmesi ile kendini göstermektedir.

Oluşan uçukların patlatılması kesinlikle önerilmemektedir. Çünkü patladıktan soran alt deri ortaya çıkacağından terleme veya yemek yerken tuzlu bir gıdanın temas etmesi orta ve yüksek derecede ağrı ve yanmalara yol açabilmektedir.

Uçuk oluştuğu andan itibaren gülmek ve gıda tüketmek işkenceye dönüşebilmektedir. Peki uçuk nasıl geçer, uçuğa iyi gelen ürün hangisi? Şimdi bu soruların cevabını sizlerle paylaşacağız ancak öncesinde uçuğun neden oluştuğuna hep birlikte bir göz atalım;

Uçuk Çıkmasının Nedenleri Nelerdir?

Uçuğun çıkma nedeni virüslerdir ve bu virüsler farklı şekillerde bulaşabilmektedir. Örneğin vücudunuzda herhangi bir uçuk virüsü bulunuyorsa, stres anında bu uçuklar kolayca oluşabilir. Çünkü vücutta bulunan bu uçuk virüsler sürekli olarak aktif kalmazlar. Diğer bir anlatımla bu virüsler pasif bir şekilde beklemede kalırlar ve bağışıklık sisteminin zayıflamasını beklerler.

Bağışıklık sisteminin zayıflaması ile aktifleşerek uçuklara ol açarlar. Peki uyuyan bu virüsler hangi durumda uyanarak uçuğa neden olurlar. Bunların başında adet dönemleri, çeşitli ameliyatlar, ağır diyabet hastalığı, aşırı şekilde tüketilen alkol, aşırı derecede vücuda A vitamini alınması, çeşitli enfeksiyonlar, aşırı güneşe maruz kalmak ve gebelik dönemleri gelmektedir.

Elbette virüsleri uyandıran etkenler bunlarla sınırlı değil. Bunların dışında kansızlık, hormonal değişimler, sürekli olarak farklı kişiler ile cinsel ilişkiye girmek, uykusuzluk, stres, uçuk bölgesinde yaraların oluşması, vücudun direncini orantısız şekilde düşüren ateşli bazı hastalıklar, yorgunluk, yetersiz beslenme, yüksek ateş, egzama, AIDS, organ naklinde kullanılan ilaçlar ve kemoterapide yine aynı şekilde bu virüsleri uyandırabilmektedir.

Uçuk Nasıl Bulaşır?

Uçukların oluşmasına yol açan virüsler çoğunlukla yakın temaslar veya tükürük ile bulaşmaktadır. Uçuğa neden olan virüsleri taşıyan bir kimse ile cinsel ilişkiye girmek, öpüşmek veya ortan eşyaları kullanmak size bu virüsü kısa sürede bulaştıracaktır. Ayrıca bir kimseden uçuk virüsü kapmak için o kişide uçuk bulunması gerekmediğinden önlem almak neredeyse imkansızdır.

Bu virüsleri genellikle çocukluk dönemlerinde büyüklerimizden kapmaktayız. Bunun nedeni küçük çocukları severken öpmek ya da yanak kısmını ısırmaktır. Bu sevgi gösterisi her ne kadar masum görünse de aslında oldukça risklidir. Ayrıca öpüşmek, çatal, kaşık, havlu, bardak, makyaj malzemeleri ve tıraş bıçaklarını ortak kullanmakta doğrudan bu virüsü bulaştırmaya yeterli olacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi bir kimseden virüs kapmak için o kişide uçuk olması gerekmez ancak uçuklu bölgeye de temas etmek doğrudan o virüsü size bulaştıracaktır. Bununla beraber dudağınızda oluşan uçuklara elle temas ettiğiniz zaman kesinlikle ellerinizi bol su ile yıkamalısınız. Aksi takdirde bu uçuklar vücudun farklı yerlerine de sıçrayabilmektedir. Bu virüs çok kolay bulaşan virüslerden biri olduğundan oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

LR Ürünleri İle Uçuk Nasıl Geçer?

Uçukların maalesef ki kesin bir tedavisi bulunmuyor. Bununla beraber vücuda giren uçuk virüsleri ömür boyu kişide kalmaktadır. Uçuklar ile baş etmek için piyasaya son zamanlarda birtakım ürünler sürülmüştür. Bu ürünleri alırken mutlaka bitkisel içeriklere sahip olan ve doğal olanları tercih etmelisiniz.

Uçuk tedavisinin yardımında kullanılan ve 30 yıllık geçmişe sahip LR markasının Aloe Vera Propolis Kremi oldukça etkili sonuçlar doğurabilmektedir. Ayrıca bu ürün tamamen bitkisel bir üründür ve hiçbir şekilde yan etki oluşturmamaktadır.

Ürün bal arıları kullanılarak bitkilerden toplanan ve aynı zamanda balmumu ile bir karışım haline getirilerek üretilmektedir. Üstelik bu hazırlama aşaması tamamen arı kovanında gerçekleşmektedir. Bu nedenle oldukça etkili sonuçlar doğurmaktadır.

Antimikrobiyal, antienflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip olduğundan sadece uçuk tedavisinde değil aynı zamanda hafif dereceli yaralardan iltihaplanmalara kadar birçok alanda kullanılmakta ve etkili sonuçlar doğurmaktadır.

Önerilen ürünler ilaç değildir! Ürünleri kullanmadan önce lütfen önce doktorunuza başvurunuz.

LR ürünlerinin İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YASAKTIR. internet üzerinden satın aldığınız ürünlerin orjinallik veya iade garantisi yoktur! LR ürünlerinden almak istiyorsanız yetkili bir LR iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR katalog içerinde yer alan ürünleri Üye olarak İndirimli alabilir veya satış yaparak %40 kar ile ek kazanç sağlayabilirsiniz. LR ürünleri ve LR üyelik ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun.LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Şehir

KONUGüzellik Uzm. Est. Organizasyon Lideri Sibel Ay

LR ile tanıştıktan sonra hem sosyal bir çevreye hemde güzel bir kazanca sahip oldum. 2015 yılından beridir LR iş ortağı olarak yoluma devam etmekteyim. LR'a üye olmayı düşünüyorsanız üyelik bilgi ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp üzerinden de ulaşabilirsiniz. 0532 526 6681 - Güzellik Uzm. Est. Sibel AY & LR Bağımsız İş Ortağı Cemal AY Facebook Grubu

LR Hakkında Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir